YouTube FB Twitter Kalendarz
PL
EN
powrót
Samochodem
JAK DOJECHAĆ SAMOCHODEM?

 

W sąsiedztwie miasta krzyżują się cztery ważne drogi krajowe (nr 1, 5, 6 i 7) wiodące na zachód oraz południe i wschód Polski. Sopot i cała Metropolia Gdańska uzyskały także dostęp do autostrady A-1, stanowiącej część europejskiego korytarza transportowego wiodącego ze Skandynawii do krajów leżących nad Morzem Śródziemnym. W ostatnich latach wiele uwagi poświęca się także poprawie wewnętrznej spójności komunikacyjnej w ramach Metropolii, czemu służy wprowadzenie wspólnego biletu metropolitalnego.

 

www: autostradaa1.pl

 

 

Samolotem
JAK DOLECIEĆ?

 

Szybką komunikację ze światem zapewnia Sopotowi nieodległy międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Obserwowany w ciągu ostatnich kilku lat dynamiczny wzrost liczby przewozów pasażerskich to efekt przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i liberalizacji przepisów dotyczących lotniczego ruchu pasażerskiego. Kilkunastu przewoźników narodowych i niskokosztowych oferuje obecnie regularne połączenia lotnicze do 35 miast leżących na obszarze Unii Europejskiej (informacja o lotach: www.airport.gdansk.pl). Obecnie trwa budowa nowego terminalu pasażerskiego T2, płyty postojowej dla samolotów i drogi kołowania dla samolotów, dzięki którym Port Lotniczy będzie mógł obsługiwać docelowo 5 milionów pasażerów rocznie. Dzięki inwestycjom w Port Lotniczy w oczywisty sposób zwiększa się dostępność transportowa Sopotu w relacjach krajowych i międzynarodowych.

 

www: airport.gdansk.pl

 

Promem
JAK DOPŁYNĄĆ?

 

Sopot dzięki swojemu centralnemu położeniu w Metropolii Gdańskiej korzysta z możliwości, jakie stwarza bezpośredni dostęp do krzyżujących się tu ważnych szlaków transportowych i handlowych wiodących do Polski z Europy Zachodniej i Północnej, i dalej do Europy Środkowej i Wschodniej. Sąsiedztwo Gdańska i Gdyni zapewnia dostęp do dwóch nowoczesnych portów morskich oferujących stałe połączenia promowe do Skandynawii (Karlskrona i Nynäshamn) oraz bezpośrednie liniowe połączenia żeglugowe, w tym kontenerowe i ro-ro, do portów niemal na całym świecie. Ponadto w celu urozmaicenia komunikacji morskiej w sezonie letnim wprowadzono tramwaj wodny łączący w sezonie letnim miasta Gdańsk, Gdynia, Hel i Sopot. Specjalistyczne bazy przeładunkowe umożliwiają obsługę dowolnego rodzaju dóbr. Duża liczba firm brokerskich, spedycyjnych i transportowych zapewnia sprawny i bezpieczny transport towarów do dowolnego miejsca w Polsce i na całej kuli ziemskiej. Prowadząc biznes w Sopocie, można też skorzystać z dynamicznie rozwijającego się na terenie Metropolii Gdańskiej zaplecza logistycznego, ułatwiającego konfekcjonowanie i dystrybucję towarów w regionie. W trakcie budowy jest też Pomorskie Centrum Logistyczne, przewidywane jako największy w Polsce północnej kompleks budynków magazynowych, biurowych i produkcyjnych (całkowita powierzchnia terenu wynosi 110 ha).

 

Informacje o rejsach:

www: stenaline.pl
www: polferries.pl

 

Pociągiem
JAK DOJECHAĆ PKP?

 

Przez Sopot przebiega linia kolejowa łącząca międzynarodowe szlaki kolejowe, m.in. do Bratysławy i Pragi oraz na zachód do Berlina. Sopot ma bezpośrednie połączenia kolejowe z większością znaczących miast Polski.

 

www: pkp.pl