YouTube FB Twitter Kalendarz
PL
EN
powrót
Tyczka na Molo

Najstarsza tyczkarska impreza na świecie, rozgrywana poza stadionem. Takim dumnym mianem chlubi się coroczny Międzynarodowy Konkurs "Tyczka na Molo".

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody

Najważniejsze zawody na sopockim Hipodromie to Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 3***. To najwyższej rangi zawody, które w danym kraju organizowane są tylko jeden raz w roku. Od 2009 roku zaszczyt ich organizacji otrzymał właśnie nasz Hipodrom. Honorowy patronat nad Zawodami zwyczajowo obejmuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. CSIO*** skupiają najlepszych jeźdźców międzynarodowej klasy, oraz wspaniałe konie. Zawody te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i są chętnie relacjonowane przez media. Towarzyszą im liczne pokazy sztuki jeździeckiej, tresury psów, wystawy obrazów i tradycyjnie konkurs kapeluszy.

Regaty Sopot Catamaran Cup

Co roku na wodach Zatoki Gdańskiej żeglarze walczą w regatach Sopot Catamaran Cup. Impreza, którą organizuje sopocki UKS Navigo pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu, zaliczana do Pucharu Polski Katamaranów, ściąga na start załogi nie tylko z Pomorza.

Mistrzostwa Świata Finn Masters
Mistrzostwa Europy Raceboard

W Sopockim Klubie Żeglarskim Ergo HesMa Sopot w ramach Pucharu Prezesa Grupy Ergo Hestia odbywają się coroczne Mistrzostwa Europy Raceboard.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Jak co roku Sopot zamienia się w Monte Carlo sprowadzając najlepszych kierowców rozgrywających przez dwa dni spektakularne zawody w wyścigach górskich nad morzem. Na ponad 3 kilometrowej trasie z Sopotu do Gdyni kilkudziesięciu mistrzów kierownicy walczy o zwycięstwo i punkty w klasyfikacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski.

Regaty Katamaranów "Trzy Mola"

W wakacyjne dni odbywają się w Sopocie regaty katamaranów pod nazwą „Trzy Mola”.

Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Memoriał Janusza Sidły to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany od 1996 na Stadionie Leśnym. Impreza zaliczana jest do cyklu Grand Prix PZLA. Zawody są hołdem dla zmarłego w 1993 roku najwybitniejszego polskiego oszczepnika Janusza Sidły. Główną konkurencją memoriału jest rzut oszczepem.

Sopot od kuchni - Slow Food Festival

Przy eleganckim długim stole ustawionym wzdłuż sopockiego molo pojawiają się sławy kulinarne, artyści, politycy, celebryci oraz pasjonaci gotowania. Filozofia tego projektu opiera się na szeroko pojętej edukacji kulinarnej związanej z regionem pomorskim i morzem Bałtyckim.