YouTube FB Twitter Kalendarz
PL
EN
powrót
Sopot Top Trendy

Festiwal prezentuje najbardziej popularnych – według kryterium ilości sprzedanych płyt – wykonawców oraz twórczość początkujących artystów i wschodzących gwiazd sceny muzycznej.

 

Sopot Non-Fiction

To rezydencja artystyczna i przegląd teatru dokumentalnego połączony z warsztatami teatralnymi, którym towarzyszą pokazy spektakli, czytanie sztuk, wykłady, debaty oraz spotkania z twórcami.

 

Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot

W programie festiwalu znajdują się m.in.: spotkania autorskie, targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki. Każda edycja odbywającego się co roku wydarzenia ma swój temat wiodący.

 

Festiwal Poezji w Sopocie

Odbywający sie co dwa lata festiwal, który oprócz tradycyjnych form prezentacji poezji pokazuje także formy multimedialne. Podczas trwania festiwalu rozstrzygany jest m.in. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. R. M. Rilkego - jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce.

 

Międzynarodowy Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

To międzynarodowy festiwal poświęcony związkom teatru i literatury, który co roku zaskakuje nowymi tematami, stanowiącymi punkt wyjścia zarówno do rozważań teoretycznych, jak i towarzyszących im realizacji artystycznych.

 

Sopot Film Festiwal

Na bogaty program tego międzynarodowego festiwalu składają sie liczne pokazy filmowe, spotkania z twórcami, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne oraz koncerty do kina niemego. Prezentowane są tu filmy nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych.

 

Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Mundus Cantat Sopot"

Festiwal chóralny o charakterze konkursu, który gromadzi artystów z całego świata prezentujących zróżnicowane style muzyczne: muzykę sakralną a cappella, muzykę ludową oraz spiritual, gospel, jazz.

 

SOPOCKA MAJÓWKA

Tradycyjnie pierwsze dni maja w Sopocie rozpoczynają wyczekiwany sezon letni. Miasto, przyroda i sopoccy artyści budzą się z zimowego letargu. Z wiosenną werwą i entuzjazmem kulturalnie witają rozpoczynający się sezon. Fantazja, wielobarwność, nieskrępowana wyobraźnia, odważne akcenty, wielcy twórcy i wykonawcy sprawiają, że „święto Monciaka", pozostaje na długo w pamięci.

 

FESTIWAL TEATRU POLSKIEGO RADIA I TEATRU TELEWIZJI POLSKIEJ DWA TEATRY

Festiwal "Dwa Teatry" odbywa się w Sopocie od 2001 r. i co roku na kilka dni przyciąga nad morze wielu znakomitych twórców i aktorów znanych ze szklanego ekranu i fal eteru.


Osią festiwalu jest konkurs teatru radia i telewizji. W Sopocie pokazywanych jest kilkadziesiąt spektakli i słuchowisk wybranych z rocznej produkcji. Prezentacje ocenia jury, w skład którego wchodzą najznamienitsze postaci związane z kulturą teatru. Do tej pory byli to m.in.: Krystyna Janda, Juliusz Machulski, Grażyna Barszczewska, Agnieszka Holland, Janusz Gajos. Nagrody Festiwalu wręczane są podczas uroczystej Gali, od 2006 roku pokazywanej na ogólnopolskiej antenie TVP.


Program "Dwóch Teatrów" wypełniony jest także szeregiem imprez dodatkowych. Po każdym spektaklu widzowie mają szansę spotkać się z twórcami teatru, uczestniczyć w "Spotkaniach z Gwiazdami". Festiwalowi towarzyszą spektakle odgrywane na żywo, koncerty, panele dyskusyjne prowadzone przez znawców teatru oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

 

ORANGE KINO LETNIE

To największy wakacyjny festiwal filmowy. Co roku w wakacje sopockie molo zmienia się w kino plenerowe, na ekranie którego prezentowane są największe hity filmowe. Seanse pod gwiazdami cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Sopotu.

 

Orange Kino Letnie

orangekinoletnie.wp.pl


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY SOPOT CLASSIC

To propozycja Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot dla melomanów i odbiorców kultury muzycznej nie tylko z Polski, ale i spoza naszego kraju.

Nadrzędnym celem Festiwalu Sopot Classic jest propagowanie muzyki klasycznej oraz stwarzanie oferty kulturalnej w sezonie letnim wpisującej się w koncepcję promocji kultury w Sopocie. Sopot Classic to także prezentacja interesujących wykonań dzieł muzyki klasycznej z udziałem znanych i cenionych solistów.

 

Sopot Classic

www.sopotclassic.pl


SOPOT FESTIVAL

Sopot Festival jest bez wątpienia jedną z największych wizytówek miasta. Każdego roku na fanów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej czekają wielkie emocje i niezapomniane wrażenia. Na wyjątkowo malowniczo usytuowanej scenie Opery Leśnej o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności walczą polscy wykonawcy oraz artyści zagraniczni.


Podczas ponad czterdziestoletniej historii festiwalu Sopot odwiedzili tacy wykonawcy jak: sir Elton John, Annie Lenox, Lionel Richie, Katie Melua, Simply Red, Whitney Houston czy Norah Jones.

 

ARTLOOP FESTIVAL

Festiwal całkowicie skupiony na sztuce współczesnej, prezentowanej głównie w przestrzeni miasta - subiektywnie i sugestywnie przekształcanej przez artystów. Otwiera miasto na sztukę i sztukę na miasto, scalając/loopując wybrane przestrzenie w centrum Sopotu licznymi działaniami/akcjami z zakresu sztuk wizualnych, designu i muzyki. Festiwal na różne sposoby oswaja odbiorców ze sztuką współczesną, korzystając z narzędzi makro [m.in. wystawa i obiekty w przestrzeni publicznej, koncerty] oraz mikro [m.in. projekty specjalne, efemeryczne akcje miejskie, instalacje]. ARTLOOP to artystyczne laboratorium, które łączy młodą sztukę ze sztuką uznaną, łączy przestrzenie, idee i koncepcje, łączy ludzi, otwierając ich na nowe aktywności, konteksty, emocje.

Organizatorem festiwalu jest Miasto Sopot i Państwowa Galeria Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka.

 

Artloop Festival

www.artloop.pl


SOPOT JAZZ FESTIVAL

Sopot Jazz Festival jest kontynuacją pierwszego festiwalu jazzowego w Polsce, który odbył się w 1956 r. Od trzech lat dyrektorem artystycznym jest Adam Pierończyk - jeden z najważniejszych i najbardziej kreatywnych polskich saksofonistów. Dzięki nowej formule festiwal wpisał się w kalendarz największych wydarzeń jazzowych w Polsce.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART, producent festiwalu.

 

Sopot Jazz Festival
www.sopotjazz.pl