Trzy dni dla zdrowia kobiet – II edycja festiwalu Babki w Kurorcie

Od 1 do 3 marca w Sopocie odbędzie się druga edycja festiwalu Babki w Kurorcie, organizowanego przez Stowarzyszenie Projekt Masterki i miasto Sopot w ramach Marca Sopocianek.

Organizatorzy zapraszają na wykłady i panele dyskusyjne do Teatru Atelier, a na pozostałe wydarzenia towarzyszące (warsztaty, spotkania i inne) do Art Inkubatora Goyki 3 i Sopot Yoga.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu prowadzone przez specjalistów/ki z dziedzin takich jak: ginekologia, seksuologia, dietetyka hormonalna, fizjoterapia uroginekologiczna, psychologia.

W jaki sposób antykoncepcja wpływa na kobiece ciało? Jak najlepiej regulować swój system nerwowy? Jak sprawnie się komunikować w relacjach? To tylko część pytań, na które poznamy odpowiedź podczas drugiej już edycji festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, organizowanego przez Stowarzyszenie Projekt Masterki w Sopocie w dniach 1-3 marca 2024. Festiwal będzie początkiem organizowanego przez miasto Marca Sopocianek, czyli miesiąca wypełnionego wydarzeniami dla kobiet.

Głównym celem festiwalu jest edukacja kobiet i mężczyzn na temat cyklu miesiączkowego oraz profilaktykę zdrowia psychofizycznego.

– Pierwsza edycja była wielkim sukcesem i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – Podczas dwóch dni przez festiwalowe wydarzenia przewinęło się ponad 300 gości, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w bardzo różnym wieku. Wiedzieliśmy więc, że w tym roku będziemy chcieli zorganizować kolejną edycję. Cieszy mnie przekrój tematyczny wykładów i paneli dyskusyjnych – od menopauzy przez niepełnosprawność, aż do zagadnień związanych z młodzieżą. Takiego wydarzenia jeszcze w Trójmieście nie było – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Nowości na festiwalu

Co przygotowały organizatorki festiwalu w tym roku? Przede wszystkim festiwal trwa dzień dłużej – otwiera go koncert kobiecej grupy Sutari już w piątek wieczorem. Tak jak w zeszłym roku, wydarzenie obfitować będzie w wykłady na temat zdrowia intymnego i cyklu kobiet („Bez mydlenia oczu! Świadomy wybór to wolność. O antykoncepcji”), obejmie tematy wykluczenia z życia społecznego („Czy niepełnosprawność jest kobietą? O sensualności osób z niepełnosprawnością”), a także obracać się będzie w tematyce psychologii („Alicja po drugiej stronie lustra – kobieta po stracie”). Dodatkowo organizatorki przewidziały kilka paneli na dyskusje poświęcone młodzieży (m.in. „Dojrzewanie w dobie porno i cyberseksu”).

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach wzmacniających działania prozdrowotne, w tym zrozumienie i ekspresję własnych potrzeb oraz emocji (np. warsztaty samoobrony, medytacja w ruchu i emocje w tańcu).

Na gości festiwalu czekać będą dodatkowe atrakcje:

– W tym roku chciałyśmy zrobić jeszcze więcej ciekawych rzeczy dla naszych uczestniczek i uczestników. Dlatego na Goyki 3 będzie można stworzyć własny souvenir z „Babek” metodą sitodrukową, obejrzeć film „Cała przyjemność po stronie kobiet”, a także posłuchać rozmowy z Martą Frej i Anną Pamułą o projekcie „Tabu Babki” – opowiada Aleksandra Trościankowska, wiceprezeska Stowarzyszenia Masterki – Będzie jeszcze mocniej, lepiej, więcej!

Wydarzenie odbywać się będzie w trzech miejscach – Teatrze Atelier przy al. Mamuszki 2 w Sopocie, Sopot Yoga przy ul. Morskiej oraz w Art Inkubatorze Goyki 3.

Wstęp na event jest bezpłatny, obowiązują zapisy https://app.evenea.pl/organizator/stowarzyszenie-projekt-masterki-296113

Festiwal jest dofinansowany ze środków Miasta Sopotu, a partnerami wydarzenia są: Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, Sopot Yoga, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, Aura Herbals, Sheraton Sopot Hotel, Visit Sopot.

Serdecznie polecamy!