Dwie belgijskie blogerki w dniach 24-26.06.2023 odwiedziły Sopot podczas ogólnopolskiej kampanii promującej polskie miasta. Chcą pokazać Polskę jako idealne miejsce do podróżowania pociągiem. Na ich trasie nie mogło zabraknąć postoju w pięknym, dwustuletnim kurorcie – Sopocie.

Wizyta została zrealizowana we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli.

Brigita Soldo – fotografka i autorka artykułów na blogu capturingourdays.com, prowadząca popularny profil na Instagramie: @briesoldo, który liczy ponad 100 tysięcy obserwujących. Pochodzi z Chorwacji. Opowiada historie o różnych miejscach poprzez piękne zdjęcia i ciekawe wpisy na blogu. Podczas podróży szuka miejsc, które są jeszcze nieodkryte przez rynek belgijski i które inspirują.

Caroline  Muller – autorka bloga o turystyce zrównoważonej i kulinarnej veggiewayfarer.com, która podczas swoich podróży skupia się na autentycznych doświadczeniach i chętnie poznaje miejsca mniej znane, jeszcze nieodkryte przez europejskich turystów. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży, pisze o turystyce w wersji slow, chętnie poznaje lokalne aktywności, m.in. ćwiczy jogę na plaży i uwielbia kuchnię wege.

Blogerki inspirują do podróżowania w wersji slow, polecając lokalną kuchnię, zachęcają do odkrycia miejsc poza utartym szlakiem, a także promując turystykę zrównoważoną. Ich łączne zasięgi wynoszą blisko 200 tysięcy osób, a czytelnicy pochodzą z następujących krajów: Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych.

Mieliśmy wielką przyjemność przygotować dla nich program wizyty w Sopocie. Dzięki współpracy z naszymi Członkami i Partnerami, blogerki:

  • mogły zrelaksować się w butikowym, klimatycznym hotelu o pięknych wnętrzach – Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection
  • ćwiczyły jogę na tarasie hotelu @sopotmarriott oraz mogły zapoznać się z ofertą Mera Spa
  • zwiedziły kurort Sopot na rowerach wspólnie z jedną z najlepszych przewodniczek w Trójmieście – Elizą Wasiewicz z Retro Tour Gdańsk (https://retrotourgdansk.eu/)
  • odkryły kulinarną stronę miasta podczas festiwalu kulinarnego Slow Fest Sopot oraz odwiedzając jedne z najlepszych i najbardziej lubianych przez lokalną społeczność restauracji: L’Entre Villes i Cały Gaweł.

Program wizyty był związany z tematami turystyki kulinarnej, zrównoważonej oraz w wersji slow. Jest to nowy trend na rynku – osoby odkrywają miejsca w swoim rytmie i tempie. Mamy nadzieję, że dzięki wizycie, więcej osób z krajów Beneluksu odwiedzi nasz piękny kurort i wypocznie w nim w rytmie slow, bez pośpiechu, ciesząc się pięknymi widokami, naturą i wspaniałym jedzeniem.

Dziękujemy za wsparcie naszych Członków i Partnerów. Współpraca z Państwem to prawdziwa przyjemność.

Autorka Honorata Wendykowska