marzec, 2020

sun29marCały dzieńECHO / Anna Steller(Cały dzień: niedziela) Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Kania
Dźwięki: Maciek Salamon
Ubranie: Gosia Golińska
Światło: Michał Labijak

Bilety przed wejściem: 15 zł

ECHO to spektakl Anny Steller, kierowany fascynacją współzależnością, badaniem relacji między jednostką a kolektywem. Solo multiplikuje się tworząc różne światy i abstrakcyjne narracje, które odbijają się echem, czasem przenikając się nawzajem, czasem wykluczając, pozostawiając nas jedynie ze szczątkami tego, co materialne i realne.

„Rozpoznaję to środowisko. Znajome dźwięki rezonują w uszach, przeszywają tkanki w ciele. Poruszenia transformują pustkę w coraz bardziej oswojone terytorium. Obserwuję powoli topniejący świat i pozwalam ciału zostawić w nim swoje odbicie. Ten krajobraz nie należy już do mnie, jest surrealistyczną krainą z gasnącymi gwiazdami i sączącym się czasem. Pozostawione luźno skrawki wchłaniam i wpuszczam w mój obieg pozwalając im rozszczepić się w niewidoczną sieć.”

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki wsparciu Gminy Miasta Sopot.
Partnerem spektaklu jest Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.

Termin

Cały dzień (Niedziela)

Lokalizacja

Państwowa Galeria Sztuki

Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Organizator

Państwowa Galeria SztukiPaństwowa Galeria Sztuki – galeria sztuki współczesnej i tradycyjnej przy Placu Zdrojowym 2 Sopocie. Prowadzi również działalność edukacyjną i wydawniczą. Istnieje od 1952, początkowo jako oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, później jako samodzielne Biuro Wystaw Artystycznych.sekretariat@pgs.pl Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Państwowa Galeria SztukiPlac Zdrojowy 2, 81-720 SopotGaleria sztuki współczesnej i tradycyjnej przy Placu Zdrojowym 2 Sopocie. Prowadzi również działalność edukacyjną i wydawniczą. Istnieje od 1952, początkowo jako oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, później jako samodzielne Biuro Wystaw Artystycznych.

Zostaw komentarz