Już za niecałe trzy miesiące do Sopotu przyjadą najlepsi na naszym kontynencie zawodnicy freestyle football. 8-9 czerwca kurort po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Europy we Freestyle Football Sopot Pulse 2024.

Będzie to dwudniowe święto piłkarskie w Sopocie. Jednocześnie będą to eliminacje do Mistrzostw Świata. Poza zawodami i rywalizacją ponad 150 zawodników z całej Europy, odbędą się warsztaty i wydarzenia towarzyszące. To będzie coś więcej niż zawody – to będzie festiwal pełen pasji, radości i sportowego ducha, otwarty dla każdego.

Wczoraj na konferencji prasowej Mistrzostwa Europy we Freestyle Football zostały zapowiedziane przez Magdalenę Czarzyńską-Jachim – pełniącą funkcję Prezydentki Miasta Sopotu i Bartłomieja Barskiego- Prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej.

“Bardzo się cieszymy, że Sopot będzie gościł 150 czołowych zawodników z całej Europy i jesteśmy dumni, że nasze miasto pokonując takie miasta jak Barcelona, Sewilla, Turyn, zostało wybrane na gospodarza tegorocznych Mistrzostw Europy” – mówił wczoraj na konferencji prasowej Bartłomiej Barski – Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Daniel Wood – członek Zarządu the World of Freestyle Football Association powiedział, że Sopot zachwycił go swoją gościnnością i urokiem. A my mamy nadzieję, że Was zachwycą sportowe zawody. Będzie to z pewnością wspaniałe widowisko, emocjonująca rywalizacja, a także wspaniała okazja do odwiedzenia Sopotu.

Wczoraj mieliśmy okazję podziwiać przedsmak tego, co czeka nas tego lata, dzięki pokazowi niesamowitych umiejętności od Łukasza „Luki” Chwieduka – najlepszego polskiego freestylera – dwukrotnego mistrza Europy i wicemistrza Świata!

Wspólnie z MOSiR Sopot i Sopot zapraszamy na to wyjątkowe sportowe wydarzenie do Sopotu.

Do zobaczenia 8-9 czerwca w Sopocie!

Fot. Anna Rezulak / KFP.