Miłośnicy detektywistycznych łamigłówek mogą teraz rozwiązywać sopockie zagadki również w telefonie. Pierwsza gra mobilna o Sopocie jest już dostępna. Spy Guy Sopot to regionalna odsłona Spy Guy Hidden Objects. W sierpniu odbyła się premiera wersji planszowej, teraz Spy Guy – superdetektyw, który jest w stanie rozwikłać każdą zagadkę i złapać każdego przestępcę w mieście, zaprasza do zabawy na urządzeniach mobilnych.

Dom Zdrojowy, Hipodrom, sopocka latarnia, a także Kasino Hotel, czyli obecny Grand Hotel – to znaki rozpoznawcze kurortu, a teraz także punkty, które znalazły się na planszy pierwszej miejskiej edycji gry Trefla – Spy Guy. Planszówka przenosi nas do Sopotu z lat 20. minionego wieku i zachęca do odkrywania miasta. Wśród charakterystycznych punktów kurortu umieszczone zostały także postaci związane z miastem, m.in. Marian Mokwa, Jan Jerzy Haffner i Agnieszka Osiecka. Spy Guy to kooperacyjna gra planszowa Trefla, w której liczą się spostrzegawczość i ścisła współpraca między graczami.

– Po premierze klasyczna wersja Spy Guy Sopot zdobyła serca wielbicieli planszówek – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Bardzo się cieszę, że teraz będzie można poznać charakterystyczne punkty miasta z lat 20. XX wieku w dowolnej chwili i miejscu.

W mobilnej wersji, na planszy XX-wiecznego Sopotu gracz również będzie się starał odnaleźć jak najwięcej obiektów, które powiązane są historią nadmorskiego miasta. Są one ukryte na 80 poziomach trudności.

– W Spy Guy Hidden Objects Sopot możemy wirtualnie cofnąć się w czasie i spacerując po mieście zobaczyć, jak znane miejsca zostały zaadaptowane w grze, a jak wyglądają teraz – mówi Marta Frankel-Dominik, kierownik Działu Gier Wirtualnych Trefl S.A. – Grając można słuchać szumu morza i odgłosów mew, nieodłącznych towarzyszek wizyt w kurorcie. Mam nadzieję, że aplikacja spodoba się też turystom, którzy będą mogli połączyć zwiedzanie Sopotu z wykorzystaniem gry mobilnej.

– Pracowałam przy wielu projektach, ale Spy Guy Hidden Objects Sopot znalazł wyjątkowe miejsce w moim sercu. Projekt z misją, fajną historią i przekazem. Cieszę się, że mogę przy nim pracować – mówi Alicja Wilińska, Game Designer & Developer z Trefl S.A.

Gra dostępna jest na:

Google – https://play.google.com/store/apps/details?id=spy.guy.sopot

Apple – https://apps.apple.com/pl/app/spy-guy-sopot/id6463642971

Planszowa wersja gry dostępna jest:

  • w punktach IT w Sopocie (Plac Zdrojowy 2, Dworcowa 4) – czynnych codziennie od 09:00 do 17:00
  • online: https://sopockiepamiatki.pl/produkt/spy-guy-sopot/