Serdecznie zapraszamy na najbardziej ekscytującą noc tej wiosny!

Już 18 maja odbędzie się Noc Muzeów w Sopocie. Wydarzenie przeniesie mieszkańców i turystów w magiczny świat historii i sztuki. Sopocka Organizacja Turystyczna, we współpracy z sopockimi instytucjami kultury, przygotowała bogaty program pierwszej edycji sopockiej Nocy Muzeów. Przed nami niezapomniane wydarzenie, w trakcie którego muzea, teatry, galerie, kultowe miejsca w kurorcie i inne instytucje kulturalne z Sopotu otworzą swoje przestrzenie do nocnego zwiedzania.

Noc Muzeów to wielkie święto miłośników Sopotu, kultury i sztuki. W tę wiosenną noc, z 18 na 19 maja, będzie jedyna okazja do odwiedzenia wieczorową porą wszystkich najważniejszych obiektów kulturalnych w Sopocie i skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. „Propozycji jest wiele – każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do odkrywania uroków kurortu i zwiedzania wyjątkowych miejsc o nietypowej porze. Jestem przekonany, że z tej możliwości chętnie skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.” – mówi Bartłomiej Barski, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Oprócz wystaw stałych, na wszystkich chętnych czeka wiele ciekawych atrakcji, tj.: spacer po terenie Hipodromu – prawdziwej ikony Sopotu (zwiedzanie trybun, stajni, krytych ujeżdżalni, miejsc niedostępnych na co dzień), warsztaty, gra terenowa i pokazy na Grodzisku, zwiedzanie sopockich teatrów „od kulis”, warsztaty plastyczne i oprowadzenie po najnowszych wystawach w Muzeum Sopotu, zwiedzanie połączone z poszukiwaniem Ducha Hansa zabytkowej piwnicy w Goyki 3 Art Inkubatorze, warsztaty rodzinne w Państwowej Galerii Sztuki i zwiedzanie wystawy Ewy Kuryluk, wystawa Usta Pełne Światła organizowana przez ASP w Gdańsku w kawiarni Dwie Zmiany, degustacja herbat i set dj-ski w Teatrze BOTO.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.nocmuzeow.sopot.pl.

Partnerzy: Miasto Sopot, Hipodrom Sopot, Muzeum Sopotu, Teatr Atelier, Teatr Wybrzeże, Teatr BOTO, kawiarnia Dwie Zmiany, Goyki 3 Art Inkubator, Państwowa Galeria Sztuki, Grodzisko Sopot.

Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Esopot.pl