Sopot dla dzieci 2019-10-17T14:54:37+01:00

SOPOT DLA DZIECI

Plaże

Aquapark

Grodzisko

Sporty wodne

Hipodrom

Place zabaw

Inne atrakcje

SOPOT TO WSPANIAŁE MIEJSCE DLA DZIECI

Czysty piasek na plaży, idealny do robienia babek i budowania zamków oraz bezpieczne kąpieliska to nie jedyne atrakcje, jakie Sopot oferuje swoim najmłodszym turystom.

Z roku na rok powstają kolejne plażowe place zabaw przy punktach gastronomicznych, niektóre nawet z możliwością pozostawienia dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Starsze dzieci chętnie korzystają też z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego (deski katamarany, kajaki) czy przejażdżek na popularnym “bananie” czy super szybkiej motorówce.

Sopockie kluby żeglarskie oferują także możliwość szkolenia oraz spędzania wakacji pod żaglami w **Sopocie**.
Kiedy pogoda nie zachęca do plażowania, wodne atrakcje zapewnia całym rodzinom sopocki Aquapark, miejski basen oraz liczne centra spa w sopockich hotelach.

Dla aktywnych dzieci Sopot to wymarzone miejsce na wypoczynek – szkółki jazdy konnej na pięknym sopockim hipodromie, kursy tenisowe na kortach otwartych i w balonach, ścieżki rowerowe wzdłuż całej plaży, tor do jazdy na rolkach czy tereny do leśnych eskapad są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Niezwykłe spotkania z historią gwarantuje sopockie Grodzisko, miejsce, gdzie w nowoczesny i ciekawy sposób można poznać życie wczesnych Słowian i …spotkać prawdziwych wojów.

Sopockie sceny teatralne oferują także wiele spektakli, także „pod gołym niebem”, adresowanych właśnie dla najmłodszych, a Państwowa Galeria sztuki organizuje warsztaty artystyczne już dla przedszkolaków. Wiele klubów posiada specjalne kąciki dla najmłodszych, są także kawiarnie literackie, gdzie ciekawą książkę znajdzie i mama i tata i dziecko.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Sopockie plaże

Szerokie, piaszczyste plaże, rozciągające się na długości 4,5 km są tym, co latem przyciąga najwięcej turystów. Kuszą one amatorów wodnych i słonecznych kąpieli, a szukającym wyciszenia i spokoju oferują unikalny klimat oraz wyśmienitą kuchnię w usytuowanych wzdłuż linii brzegowej restauracjach. To jedne z najlepiej utrzymanych plaż nad Zatoką Gdańską, bardzo wysoko oceniane w rankingach ogólnopolskich, zarówno tych dotyczących czystości i zagospodarowania, jak i bezpieczeństwa. Aktywne spędzenie czasu umożliwia wiele zlokalizowanych na plaży wypożyczalni sprzętu wodnego.

Aquapark

Aquapark Sopot to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc związanych z rozrywką dla całej rodziny w Trójmieście. Możesz tu nie tylko aktywnie wypoczywać przez cały rok, ale także kompleksowo zadbać o swoje ciało. Oprócz wspaniałego parku wodnego urządzono Świat Saun i Spa. W podziemiach obiektu znajduje się  jedyny w Sopocie klub bowlingowy z sześcioma profesjonalnymi torami, barem i strefą bilardową. Restauracja z doskonałym menu, w którym nasi goście biorą udział w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, jest idealnym dodatkiem do Aquaparku Sopot. Restauracja dysponuje częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu i wyjściem na taras z bezpośrednim dostępem do plaży.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Zamkowa Góra 3-5
Telefon: +48 58 555 85 23
Mail: bok@aquaparksopot.pl
Strona www: http://www.aquaparksopot.pl

Skansen Archeologiczny Grodzisko Sopot

Jest to najstarszy zabytek w Sopocie. Pozostałości dawnego grodu położone są w malowniczej scenerii, wśród bujnej zieleni. Oferta muzeum przygotowana jest zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Podczas licznych wydarzeń w Grodzisku, atrakcjami są m.in. strzelanie z łuku, prezentacja uzbrojenia oraz pokazy tańców celtyckich.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Haffnera 63
Telefon: +48 58 340 66 00
Mail: sekretariat@archeologia.pl
Strona www: http://www.archeologia.pl/oddzialy/grodzisko-sopot

Szkółki jazdy konnej na Hipodromie

Szkółki jeździeckie na Hipodromie oferują naukę jazdy na koniach dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych jeźdźców. Miejsce to łączy w sobie naukę i zabawę. Można nauczyć się pięknego sportu, jak również dowiedzieć się jak dbać i pielęgnować wierzchowce. Świetne miejsce za równo dla dzieci jak i dorosłych.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Polna 1 (Hipodrom)
Telefon: +48 58 551 78 96
Mail:  hipodrom@sopot.pl
Strona www: http://www.hipodrom.sopot.pl

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, wewnętrzne i skateparki

W Sopocie można znaleźć liczne place zabaw i inne miejsca dla dzieci na otwartym powietrzu.

 • Plac zabaw na plaży, al. Franciszka Mamuszki 21;
 • Plac zabaw w Parku Północnym (za Sofitel Grand Sopot), al. Franciszka Mamuszki 1;
 • Plac zabaw w Parku Południowym, Park Marii i Lecha Kaczyńskich;
 • Plac zabaw ul. Chopina 27 (róg ulic Chopina z Grunwaldzką);
 • Plac zabaw na sopockich Błoniach, ul. Bitwy pod Płowcami
 • Plac zabaw na os. Przylesie, ul. 23 Marca 91b;
 • Plac zabaw Karlikowo ul. Króla Jana Kazimierza 5;
 • Plac zabaw na os. Brodwino, ul. Kolberga 12;
 • Plac zabaw na Kamiennym Potoku, ul. Kraszewskiego 17;
 • Plac zabaw na skwerze Michała Urbanka;
 • Plac zabaw na ul. Obodrzyców 3;
 • Plac zabaw przy pętli autobusowej ul. Reja 2;
 • Plac zabaw przy szkole, ul. Jana z Kolna 35;
 • Plac zabaw ul. Mierosławskiego 4;
 • Plac zabaw ul. Czyżewskiego 12;
 • Plac zabaw Ogród Jordanowski na ul. Armii Krajowej 76-82;
 • Plac zabaw przy Stawie Nowowiejskiego na ul. Moniuszki 9;
 • Kids Klub w Sheraton Hotel
 • Skatepark przy Ergo Arenie, Plac Dwóch Miast 1;
 • Skatepark na os. Brodwino, ul. Kolberga 22;
 • Park linowy ul. Bitwy pod Płowcami 51;
Mapa placów zabaw

Miniteka – biblioteka dla dzieci

Miniteka to miejsce skierowane do najmłodszych wielbicieli książek. Prócz literatury znajdują się tu również gry planszowe, gry komputerowe, audiobooki oraz konsola Xbox.
W Minitece odbywają się także kreatywne warsztaty o różnych tematykach, czytanie książek, oglądanie bajek, teatrzyki oraz liczne imprezy okolicznościowe i edukacyjne.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Obrońców Westerplatte 16
Telefon: +48 58 551 12 87
Mail: zbiory@mbp.sopot.pl
Strona www: http://www.mbp.sopot.pl/placowki/miniteka

Sopoteka – galeria kultury multimedialnej

Sopoteka to filia Biblioteki Sopockiej. Ta nowo powstała i najnocześniejsza mediateka składa się z kilku stref, wśród których można znaleźć pracownię komputerową, stanowiska muzyczne, czytelnię z koszami plażowymi i miejscami cichej pracy oraz kącik dziecięcy z konsolami i kolorowymi klockami. Sercem tego miejsca jest wielofunkcyjna sala pełniąca rolę zarówno kina, teatru, jak i miejsca spotkań autorskich, wieczorków poetyckich, warsztatów muzycznych, wykładów podróżniczych czy historycznych. Tu spotykają się sprawy codzienne i wzniosłe. Naturalne, jasne drewno i biel. Kosze plażowe i poduchy.  E-booki, audiobooki i tradycyjna książka. Technologia i ludzie. Kultura, edukacja i rozrywka. Nowoczesność, która nie przytłacza, a inspiruje – idealnie opisuje Sopotekę.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, między godziną 9.00 a 20.00.

Kategoria: dla dzieci
Adres: Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
Tel: +48 58 551 27 06
Strona www: http://www.mbp.sopot.pl/placowki/sopoteka

Opera Leśna

Oprócz wyjątkowych koncertów i wydarzeń kulturalnych, w Operze Leśnej organizowane są również imprezy, warsztaty i pokazy dla dzieci. Teren Opery otoczony jest lasem, z dala od zgiełku i miejskich odgłosów.
Jest idealnym miejscem na obudzenie aktywności twórczej dzieci.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Moniuszki 12
Telefon: +48 58 555 84 00
Mail: sekretariat@bart.sopot.pl
Strona www: http://www.operalesna.sopot.pl

Kręgielnia przy Aquaparku

Goście kręgielni mają do dyspozycji 6 torów oraz bar z przekąskami i napojami. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Zamkowa Góra 3
Telefon: +48 58 555 85 60
Mail: bok@aquaparksopot.pl
Strona www: http://www.aquaparksopot.pl/PL/kregielnia-opis.html

Sopockie Błonia

Sopockie Błonia to kilka hektarów terenów rekreacyjnych, które podbijają serca dzieci. Na ich terenie znajdują się place zabaw wyposażone w zabawki takie jak: huśtawki, karuzele, piaskownice, tunele, skałki wspinaczkowe itp.
Dodatkowo na terenie Błoni mieści się polana piłkarska, miejsce do grillowania oraz wybieg dla psów.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Bitwy pod Płowcami

Państwowa Galeria sztuki

Państwowa Galeria sztuki organizuje warsztaty artystyczne już dla najmłodszych. Są one świetną propozycją spędzenia czasu przez maluchów, przy czym rozwijają kreatywność i umiejętności manualne.

Kategoria: dla dzieci
Adres: Plac Zdrojowy 2
Telefon: +48 58 551 06 21
Mail: sekretariat@pgs.pl
Strona www: http://www.pgs.pl

Teatr na Plaży

Teatr na Plaży jest sceną teatralną łączącą formułę teatru impresaryjnego z teatrem instytucjonalnym, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym. Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz, natomiast w miesiącach letnich działa tu równolegle Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym mieści się Klub Atelier oraz sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne.

W teatrze obok działalności impresaryjnej, realizowane są autorskie projekty kulturalne oraz spektakle, które trafiają do stałego repertuaru. I pomimo, że Teatr na Plaży nie posiada własnego zespołu aktorskiego, to spektakle są realizowane z udziałem zaproszonych gości lub w koprodukcji z innymi teatrami lub ngo’sami.

KartCenter Sopot– Tor gokartowy

KartCenter w Sopocie to jeden z największych i najnowocześniejszych torów gokartowych w Polsce. Jest świetną zabawą dla każdego kto ma powyżej 1,30 m wzrostu i chce przez chwilę poczuć się jak kierowca F1.
Karting uczy strategii, opanowania i precyzji za kierownicą.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. 3 Maja 67/69
Telefon: +48 692 277 978
Mail: info@kartcenter.pl
Strona www: http://www.kartcenter.pl

Kryta pływalnia

Basen pływacki ma wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm, posiada 6 torów. Głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie, nawroty oraz naukę pływania dla dzieci i młodzieży.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. J.J Haffnera 57
Telefon: +48 58 551 68 42
Mail: plywalnia.mosir@use.pl
Strona www: http://www.mosir.sopot.pl

Sztuczne Lodowisko przy molo

Jedyne w Polsce lodowisko z widokiem na morze! Lodowisko znajduje się na głównym placu Skweru Kuracyjnego (vis a vis) molo. Jednorazowo może pomieścić ponad 100 osób, a jego wymiary to 35 x 18m.

Kategoria: dla dzieci
Adres: Skwer Kuracyjny
Telefon: +48 58 551 12 76
Strona www: http://www.molo.sopot.pl

Statek Pirat

40 minutowy, widokowy rejs po Zatoce Gdańskiej Statkiem Pirackim to nie lada atrakcja dla każdego turysty. Rozpoczyna się i kończy na krańcu sopockiego molo.

Kategoria: dla dzieci
Adres: molo w Sopocie
Telefon: +48 724 242 481
Mail: marketing@statekpirat.pl
Strona www: http://www.statekpirat.pl

Manufaktura słodyczy Ciuciu

Cukierki oraz lizaki w manufakturze słodyczy wykonywane są ręcznie. Chętni mogą uczestniczyć w procesie produkcji oraz własnoręcznie wykonać słodkości.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Boh. Monte Cassino 37
Telefon: +48 500 700 954
Strona www: http://www.ciuciugdynia.pl

Muzeum figur woskowych

Nowa atrakcja na mapie Sopotu. W muzeum figur woskowych, na żywo zobaczyć można takie znane osoby jak Angelina Jolie, Brad Pitt, Bill Gates, Tom Hanks czy Cristiano Ronaldo.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Boh. Monte Cassino 63
Telefon: +48 666 953 651
Mail: info@sopotwaxmuseum.com
Strona www: http://www.sopotwaxmuseum.com

Multikino

Multikino jest operatorem 31 kin, w 26 miastach Polski. W tym zestawieniu znalazł się również w Sopot!

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Boh. Monte Cassino 63
Telefon: +48 58 765 94 10
Mail: sopot@multikino.pl
Strona www: http://www.multikino.pl

Kino Letnie na molo

Kino Letnie na molo w Sopocie działa od 1 lipca do 31 sierpnia. Tradycyjne kinowe fotele zastępują leżaki plażowe. Wszystkie seanse są bezpłatne, należy jedynie zakupić bilet na molo.
Godziny projekcji: lipiec – 22:00, sierpień – 21:30

Kategoria: dla dzieci
Adres: molo w Sopocie
Telefon: +48 22 357 85 00
Mail: biuro@outdoorcinema.pl
Strona www: http://www.kino.visa.pl

Wyciąg narciarski na Łysej Górze

Łysa góra to wyjątkowe miejsce łączące ze sobą nadmorski klimat, z tym górskim. Na szczycie znajduje się wyciąg o długości 286 metrów i umożliwia zjazd z poziomu o wysokości 39 metrów. Łysa Góra wznosi się na 110 m n. p. m. jest niewątpliwie atrakcją turystyczną skąd rozciąga się piękny widok na zatokę gdańską.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Herberta 9
Telefon: +48 58 555 78 25
Mail: biuro@lysa-gora.pl
Strona www: http://www.lysa-gora.pl

Park Linowy

Park linowy na ul. Bitwy pod Płowcami jest podzielony na dwie części. Jedna dla starszych, druga dla młodszych dzieci. Przeszkody umieszczone są na niedużej wysokości co daje możliwość asekuracji przez rodziców. Park czynny jest wyłącznie w sezonie letnim.

Kategoria: dla dzieci
Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 51