BRASSWOOD FEST VOL. 0,2

5 – 7 SIERPNIA

Brasswood Fest vol. 0.2 w Sopocie to nie tylko koncerty ale również warsztaty muzyczne, parada orkiestr i rowerowy freeride. 5 sierpnia W różnych zakątkach Sopotu, pojawią się muzycy uliczni, którzy ubarwią muzyką przestrzeń miejską, zaś o 20:00 na Małym Molo , w klimatycznym anturażu Zatoki usłyszymy akustyczne wykonanie znakomitej Kapeli Tęgie Chłopy, a także piękne głosy Ukraińskiego Chóru Vyrij. Brasswood “Korzenie” To cykl spotkań z etno i folkiem, który ma na celu promocję muzyki korzeni oraz wyprowadzanie jej do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Szczegóły TUTAJ.

6 SIERPNIA, godz. 17

Rebel Babel Brasswood Parade, to cykliczne wydarzenie, które otworzy muzyczne wrota brassowym brzmieniem wielu orkiestr. Ok. godz. 17.00 w Parku Północnym w Sopocie niemal setka muzyków spotka się na warsztatach brassowych, w których udział może wziąć każdy, kto przyniesie ze sobą instrument brassowy. Następnie na Placu Przyjaciół Sopotu, ok. godz. 17.45-18.00 odbędzie się koncert pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Po koncercie orkiestra wyruszy główną arterią w Sopocie – Monte Cassino. Kilkudziesięciu muzyków z instrumentami dętymi zacznie swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a zakończy pod Operą Leśną.

Od 19.00 rozpocznie się koncert, na którym usłyszymy m.in.: Skubasa, duet Waglewski & Pospieszalski, Mikromusic Acoustic Trio, Maksa Łapińskiego w nastrojowych, kameralnych i akustycznych aranżacjach. Koncerty na scenie „Lasów” przeplecione zostaną brassowymi wykonami orkiestr na schodach Opery Leśnej. To jedna z niewielu okazji by usłyszeć zespoły w ich naturalnym brzmieniu. Nie zabraknie też energetycznego koncertu autora BrassWood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble oraz zaproszonymi solistami. Finałem koncertu będzie set Djski DJ NOZa wraz  z instrumentalistami.

Szczegóły i bilety: https://bart.sopot.pl/wydarzenia/1003-brasswood-fest-vol-0-2

POLSKA NOC KABARETOWA 2022

07 SIERPNIA, godz. 18:00

Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. A żartować będą z naszego miasta skomentują aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzą rządzących, ale i zwykłych mieszkańców. Prowadzeniem – Bartosz Klauzinski z Kabaret K2. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju z interaktywnym udziałem Roberta Górskiego, Kabaret K2, Kabaret Młodych Panów, Szymon Łątkowski oraz niezastąpione Dziennikarki Zaangażowane.

Szczegóły i bilety: https://bart.sopot.pl/wydarzenia/997-polska-noc-kabaretowa-2024

TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL

16 – 19  SIERPNIA, godz. 19:30

Muzyka, energia, konkursowe emocje i wielki jubileusz stacji TVN – Top of the Top Sopot Festival startuje już 16 sierpnia!

Dzień 1. #YOU ARE THE CHAMPIONS

Organizatorzy zaznaczają, że będzie to muzyczna opowieść o miłości, przyjaźni, empatii, pomocy potrzebującym. Do licznego grona artystów dołączyli: Mery Spolsky, Grzegorz Hyży, Kasia Wilk, Mezo oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu. Poza tym na scenie pojawią się między innymi: Kayah, Lady Pank, Mrozu, Wilki, LemON, Krzysztof Cugowski, Kuba Badach, Kwiat Jabłoni, Fisz Emade Tworzywo, Mitch & Mitch, Julia Pietrucha, Łukasz Zagrobelny, Jary Oddział Zamknięty oraz Cornelia Jakobs.

Dzień 2. #I DANCE

Do grona gwiazd tej części festiwalu dołączyli zespół Enej oraz Ralph Kamiński. Poza nimi wystąpią również: Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Margaret, Cleo, Natalia Nykiel, Feel, Blue Cafe, Nocny Kochanek, Kombi oraz Storo.

#TOP OF THE TOP CHALLENGE

W drugiej części wieczoru wystąpią artyści, którzy walczyć będą o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika. W konkursie zmierzą się wokalistki i wokaliści, którzy zachwycali w minionym roku nowymi piosenkami. Niektórzy z nich zaprezentują premierowo swoje utwory. A o Bursztynowego Słowika w tym roku konkurować będą: Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, Martin Lange, Ania Karwan, BeMy i Michał Szpak.

Dzień 3. #ZAWSZERAZEM

Trzeciego, ostatniego dnia koncertowego Top of the Top Sopot Festival 2022, zaplanowano koncert #ZAWSZERAZEM. Będzie to muzyczne podziękowanie dla widzów TVN z okazji 25-lecia istnienia stacji. Wieczór został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich nosi tytuł “Jestem sobą”, druga – “To jest Wasz czas”. Zaproszone gwiazdy wykonają znane utwory w nowych wersjach w towarzystwie orkiestry. A wśród nich znalazły się takie gwiazdy jak: Nosowska, Kayah, Agnieszka Chylińska, Ewa Bem, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Michał Szpak, Jan Borysewicz, Natalia Przybysz, Ørganek, Patrycja Markowska, Grubson, Ralph Kaminski, Igo, Mrozu, Kuba Badach, Margaret, Pectus, Mery Spolsky, Bovska, Loren Allred, Nick Sinckler, Mateusz Ziółko, Gooral, Karolina Leszko, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Dzień 4. COMEDY FEST

Festiwal zakończy wieczór komediowy COMEDY FEST. Jego pierwsza odsłona to “Szkło Kontaktowe Jubileuszowo”. Przy okazji jubileuszu programu widzowie spotkają się z jego gospodarzami i komentatorami. Druga część to “Klub Mistrzów”. Będą to występy artystów, którzy w różnorodny sposób zaznaczyli swoją obecność na polskiej scenie przez ostatnich 25 lat. Wśród nich niepowtarzalni i jedyni w swoim rodzaju: Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Pakosińska i Robert Motyka. Do tego grona dołączy 25-letni stand-uper Tomek Kołecki, rówieśnik stacji TVN, który zaprezentuje głos młodego pokolenia polskiej sceny komediowej.

Koncerty będą transmitowane na antenie TVN. Regulamin: http://topofthetop.pl/#regulaminy

Bilety i informacje: https://bart.sopot.pl/wydarzenia

Fot. Karol Makurat | Tarakum Photography źródło Opera Leśna