Opera Leśna Sopot

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, kuracjuszy i przebywających w Sopocie gości, na pierwszy spacer Leśnym Szlakiem Kuracyjnym. Spacer odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 16.00. Start przy schodach przy ul. Moniuszki. Podczas spaceru będzie okazja do wypróbowania dostępnych na szlaku urządzeń rekreacyjnych.

– Zgodnie z wytyczonym w Strategii Rozwoju Miasta i oczekiwanym przez mieszkańców kierunkiem, Sopot rozwija się jako kurort. W przestrzeni miejskiej przez cały rok dostępne są tereny zielone, plaże, siłownie pod chmurką czy drogi i ścieżki rowerowe. W ubiegłym roku stworzyliśmy Nadmorski Szlak Kuracyjny z licznymi miejscami do rekreacji, tężniami solankowymi czy ogrodem sensorycznym. Teraz dostępny będzie również Leśny Szlak Kuracyjny – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu.

Leśny Szlak Kuracyjny startuje przy ul. Moniuszki w Sopocie. Do wyboru mamy dwie trasy o podobnym stopniu trudności, na których czekają urządzenia, zachęcające do dodatkowego ruchu i ćwiczeń. Dostępne są trasy: jedna wokół Opery Leśnej, a druga wokół Morskiego Oka. Na szlaku znajdują się punkty widokowe: na Operę Leśną i na Stadion Lekkoatletyczny w Sopocie i Zatokę Gdańską.

Przeczytaj więcej i pobierz mapę szlaku TUTAJ

Dlaczego warto wybrać się na spacer nowym szlakiem?

Lasoterapia to naturalny sposób na relaksację, która ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy na inauguracyjny spacer Leśnym Szlakiem Kuracyjnym!

Gdzie? Start spaceru przy schodach przy ul. Moniuszki 7

Kiedy? 26.03.204 (wtorek) godz. 16:00

Odkryj piękny las w Sopocie i skorzystaj z jego uzdrawiającej mocy!