2026-05-05

Koncert Tomka Makowieckiego w Blugrass w Radisson Blu Hotel

W wiosenny, majowy weekend Blugrass Hall gościć będzie kolejną muzyczną gwiazdę! Tomek Makowiecki, jeden z najpopularniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej, odwiedzi sopocką scenę.  Początek występu w sobotę 9 maja o godz. 20:00.
 
Tomek Makowiecki to urodzony w Gdyni producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Właśnie wtedy podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy po pamiętnym udziale w pierwszej edycji programu „Idol”. Rok wcześniej zwyciężył w jednym z odcinków „Szansy na Sukces”, dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki „Son of the Blue Sky” z repertuaru zespołu Wilki.

Na swoim koncie ma sześć albumów studyjnych („Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie”, „NO! NO! NO!”, „Moizm”, „Bailando”), a także udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych, we współpracy z czołowymi artystami.Tomek był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku.

Wydana w lutym 2024 r. płyta „Bailando” zajęła 2. miejsce w rankingu najlepszych płyt roku, opublikowanego przez Gazetę Wyborczą. Została również nominowana do Fryderyka 2025 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny.

Kiedy? 9 maja, 20:00
Gdzie? Blugrass Hall w hotelu Radisson Blu w Sopocie

Kup bilet TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!