W dniach 17-18 maja gościliśmy w kurorcie Sopot dziennikarzy z Finlandii, Jari Saanetaus i Tuomas Rajala, piszących dla cieszącego się dużą popularnością magazynu motoryzacyjnego i podróżniczego Moottori o nakładzie 113 127 i liczbie czytelników 244 000. Organizatorami wizyty studyjnej byli Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Sopocka Organizacja Turystyczna przy wsparciu Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie.

Po wizycie powstanie obszerny reportaż na temat Gdańska, Gdyni i Sopotu, w tym zostaną polecone atrakcje, obiekty noclegowe, restauracje, a także zostaną opisane wskazówki dotyczące podróżowania i dojazdu.

W kurorcie Sopot, goście mogli dobrze się wyspać w pięknie położonym, tuż przy deptaku i plaży Hotelu Eureka, który polecamy całym sercem. Jest to trzygwiazdkowy hotel, pięknie urządzony, z zapleczem konferencyjnym i spa, a także sąsiadującą obok restauracją Nowosopocka. Jest to miejsce idealne na podróż służbową, wyjazd solo lub z drugą połówką. Wspaniała lokalizacja – tuż przy plaży i blisko do centrum miasta (15 minut spacerem), a także kameralny charakter obiektu są dużymi atutami obiektu.

Odwiedzili najbardziej malownicze miejsce w Sopocie – przystań rybacką i dowiedzieli się więcej o pracy rybaka w Sopocie.

Zapoznali się z historią kurortu w Muzeum Sopotu. Dziękujemy Pani Justynie Gibbs za oprowadzenie po najnowszej wystawie „Turyści i Kuracjusze. Opowieść o dwóch miastach: Sopot – Zakopane”. Piękne archiwalne zdjęcia i filmy bardzo spodobały się dziennikarzom. Dzięki nim mogli zobaczyć, jak wypoczywali turyści i kuracjusze  w dawnych czasach w Sopocie. Przy okazji wizyty w muzeum, goście mieli możliwość zobaczyć nową inwestycję firmy Aqua Sopot – tężnię solankową, znajdującą się w ogrodzie Muzeum Sopotu. Opowiedzieliśmy o jej właściwościach, a także innych walorach naszego uzdrowiska.

Podczas spaceru po mieście, dziennikarze mogli odkryć największe atrakcje kurortu, takie jak: molo, latarnia morska, Dom Zdrojowy, Krzywy Domek, Monte Cassino. Wieczorową porą odwiedzili tor go-kartowy w Sopocie (Kart Center), gdzie mogli przetestować nową trasę, a także świeżo zakupione go-karty, na których można się pościgać, czując adrenalinę, jak na wyścigu formuły 1.

Dziennikarze poznali również Sopot od strony kulinarnej, odwiedzając znane i lubiane na mapie Sopotu miejsca: Fidel Bar oraz restaurację Pelican. Piękne wnętrza, szeroki wybór dań z karty oraz pyszne dania, to tylko niektóre z zalet tych miejsc.

Dziękujemy naszym Członkom i Partnerom za pomoc i wsparcie. Współpraca z Państwem to prawdziwa przyjemność!

Autorka Honorata Wendykowska.