W dniach 04-06 października 2022 r. promowaliśmy Sopot oraz bogatą ofertę turystyczną miasta na Polskim Stoisku Narodowym podczas cieszących się dużą popularnością Targów Seniora w Sztokholmie w Szwecji.

Blisko 9 000 osób, w tym większość w wieku 55+ odwiedziło tegoroczną edycję targów. Polskie Stoisko Narodowe było reprezentowane przez:

  • Miasto Sopot
  • Sopotorium Medical Resort
  • Miasto Kraków
  • Stowarzyszenie “TU Małopolska”
  • Biuro podróży Wolff Travel International

Po okresie pandemii targi stacjonarne wracają na rynek. Frekwencja jest jeszcze niższa niż przed pandemią, ale wierzymy, że w niedalekiej przyszłości branża targowa i wystawiennicza wróci do formy.

Polska i Cypr to dwie europejskie destynacje turystyczne, które były obecne podczas tegorocznej edycji Targów Seniora.

Nasze uzdrowisko ma wiele do zaoferowania seniorom: wspaniałe hotele, obiekty spa, parki, tereny zielone, szeroki wybór restauracji, a także miejsc, gdzie można skorzystać z oferty wellness i uzdrowiskowej, dlatego bardzo ważna była dla nas obecność i promocja Sopotu na Targach Seniora w Sztokholmie. Cieszymy się, że wspólnie z nami promował się hotel Sopotorium Medical Resort, który posiada bardzo bogatą ofertę kuracyjną, uzdrowiskową, a także spa i wellness. Sopot to idealna destynacja dla Skandynawów, dlatego liczymy, że w niedługim czasie zaobserwujemy wzrost liczby turystów pochodzących ze Szwecji, Finlandii, Norwegii czy Danii.