Już w pierwszą sobotę wakacji na kolejowym szlaku ponownie zobaczymy pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” do Ustki oraz „Słoneczny – BIS” do Gdyni, których trasa wiedzie przez Sopot.

To już 17. edycja tego wyjątkowego, wakacyjnego połączenia. „Słoneczny” będzie przemierzał trasę z Warszawy do Ustki, przez 7 dni w tygodniu, zatrzymując się w sześciu miastach na Mazowszu, dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim i w dziesięciu na Pomorzu, w tym w naszym pięknym Sopocie. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy „Słoneczny – BIS” relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy

Pociąg o nazwie “Słoneczny” po raz pierwszy pojechał z Warszawy do Trójmiasta w roku 2005. Przerwa w kursowaniu nastąpiła tylko w czasie pandemii koronawirusa. Zanim do tego doszło, z przejazdów “Słonecznymi” skorzystało ponad milion pasażerów. Skąd takie zainteresowanie?

Pociągi „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” składają się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny – BIS” można bezpłatne przewieźć psa czy rower.

Oprócz licznych wygód tak forma transportu jest zdecydowanie lepsza dla środowiska i konkurencyjna cenowo dla podróży samochodem. Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Ponadto czas takiej komfortowej podroży, bez korków to tylko około 3,5 godziny. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier, które rozwijają prędkość do 160 km/godz.

Sprzedaż biletów jest prowadzona przez: kasy biletowe, w biletomatach, w aplikacjach mobilnych, w systemie sprzedaży internetowej oraz w pociągu przez drużyny konduktorskie w dniu przejazdu.

Więcej informacji na stronie: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl
Szczegółowy rozkład jazdy na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy