Razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszamy wszystkich serdecznie na Sopocki Dzień Kurortu, święto dedykowane promocji uzdrowiskowego charakteru miasta oraz jego naturalnych walorów – klimatu i solanki.

W związku z przypadającą w przyszłym roku dwusetną rocznicą powstania w Sopocie pierwszego zakładu kąpielowego i tym samym – narodzin kurortu – postanowiliśmy poszerzyć dotychczasową formułę święta – do tej pory dedykowaną promocji sopockiej solanki – o elementy kuracyjne i prozdrowotne.

W sobotę, 10 września br., od 11.00 do 18.00 na Skwerze Kuracyjnym w specjalnie przygotowanych namiotach będzie można za darmo wykonać szereg badań, takich jak: pomiar ciśnienia, poziomu cukru, wydolności płuc czy spirometrię, zasięgnąć porady fizjoterapeutów oraz lekarzy balneologów, a także skorzystać z zabiegów solankowych i kosmetycznych. Nie zabraknie również gimnastyki na wolnym powietrzu, atrakcji dla dzieci i loterii z nagrodami. Zwieńczeniem  będzie koncert Julii Pietruchy.

Podczas wydarzenia będzie można zagłosować na Sopocki Budżet Obywatelski, 2023, a w naszym punkcie Informacji Turystycznej na II piętrze Domu Zdrojowego wyrobić nową Kartę Sopocką (w godz. 9.00-17.00).

Z okazji Dnia Kurortu 10 września będzie obowiązywał również wstęp wolny do Muzeum Sopotu.

Zapraszamy, nie może Was zabraknąć!