Emocje opadły. Znamy już wyniki czwartej edycji konkursu branży turystycznej Sopockie Perły 2022. Zwycięzców poznaliśmy wczorajszego wieczoru podczas Gali Finałowej, która odbyła się w hotelu Haffner w Sopocie. Z konkursem Sopockie Perły zadebiutowaliśmy w 2019 roku i od tego czasu corocznie honorujemy najwybitniejszych przedstawicieli branży turystycznej miasta.

Czwarta edycja wydarzenia zaangażowała lokalnych przedsiębiorców bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – łącznie w konkursie przyjęto 63 zgłoszenia. Niełatwego wyboru laureatów dokonała Kapituła Konkursowa, która kierowała się  spójnością zgłoszonych projektów z wizerunkiem Miasta Sopotu oraz jakością i oryginalnością działań.

Tytuł Sopockiej Perły  przyznano pięciu zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

  • CSR w turystyce,
  • Kulinaria,
  • Gościnność,
  • Debiut,
  • Wydarzenie.

„Co roku mamy przyjemność nagradzać wyjątkowych przedsiębiorców i innowatorów branży turystycznej Sopotu, którzy niezawodnie budują pozytywny wizerunku naszego miasta. Niezmiernie nam miło, że konkurs cieszy się tak dużą popularnością, z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń. Pokazuje to jak bogatą ofertę kulturalną i turystyczną możemy zaoferować Gościom odwiedzającym nasze miasto.” mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Pełna lista zwycięzców:

Tytuł Sopockiej Perły jest potwierdzeniem oddania, kreatywności i wytrwałości, zarówno zwycięzców jak i laureatów w wielu dziedzinach, a także stanowi najwyższą rekomendację. Wyróżnione firmy i projekty w każdej kategorii otrzymały nagrody w wysokości  5 000 zł, które mogą przeznaczyć na realizację wybranego działania promocyjnego.

W kategorii Gościnność o wyborze laureata zadecydowała najlepsza oferta, za którą stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu.

I miejsce – Willa Marea

II miejsce – SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie

III miejsce – Sopot Marriott Resort & Spa****

Kategoria Kulinaria docenia oferty, które w wyjątkowy sposób łączą klasyczne smaki z nowoczesnym podejściem, podążają za trendami, a przy tym wykorzystują produkty lokalne i sezonowe.  Tu bezkonkurencyjna okazała się kawiarnia Las.

I miejsce – kawiarnia LAS

II miejsce – M15 Restaurant Bar & Saunas

III miejsce – Bar Przystań

Najlepsze Wydarzenie to te mające na celu przyciągnąć zarówno mieszkańców jak i turystów. Niepowtarzalne, oryginalne i wyróżniające się spośród innych. Nic więc dziwnego, że tytuł ten wywalczyli:

I miejsce – Joga na molo – organizator Sheraton Sopot Hotel

II miejsce – Wystawa „Na tropie doskonałości. Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka” zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie

III miejsce – Projekt “Miasto Seniora” stworzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sopocie im. Józefa Wybickiego

CSR w Turystyce to kategoria wymagająca niezwykłych chęci i zapału, przy uwzględnieniu zrównoważonego zarządzania, proekologicznego działania i wspierania lokalnej społeczności. Podmioty, które wyróżniły się najciekawszymi rozwiązaniami CSRowymi spośród  zgłoszonych to:

I miejsce – ERGO ARENA

II miejsce – Współpraca Sopockiego Klubu Żeglarskiego z Grupą ERGO Hestia

III miejsce – VICTUS APARTAMENTY

Rywalizacja w kategorii Debiut jest najtrudniejsza. Zgłoszenia są najbardziej zróżnicowane, ale jednocześnie najciekawsze i jedyne w swoim rodzaju, bo debiutantem jest się raz. W tym roku w tej kategorii zatriumfowali:

I miejsce – Sopot Sprint Triathlon organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

II miejsce – KAISER Patisserie

III miejsce – Projekt. Café

Uroczyste zakończenie konkursu

W czwartkowej Gali Finałowej, która odbyła się w gościnnych progach hotelu Haffner, udział wzięli przedstawiciele samorządu, Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Sopotu, członkowie Kapituły Konkursowej, eksperci, sponsorzy, media, a przede wszystkim nominowani, wyróżnieni i laureaci. Galę uświetnił pokaz tańca z ogniem grupy ArtaFoc, występ zespołu AfroCake i wystawa samochodów Porsche Centrum Sopot.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, dzięki którym Gala Sopockich Pereł 2022 by się nie odbyła: Porsche Centrum Sopot, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz TerGo.

Za patronat honorowy dziękujemy: Mieczysławowi Strukowi, Marszałkowi Województwa Pomorskiego, a także Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Patronami medialnymi konkursu są: Anywhere.pl , Prestiż Magazyn Trójmiejski,  iBedeker.pl, esopot.pl, Express Biznesu, Magazyn Together, Hotelarz, Magazyn Mademoiselle, Magazyn Pomorski, MeetingPlanner.pl, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Think Mice.