SOPOT DLA DZIECI

Plaże

Aquapark

Grodzisko

Sporty wodne

Hipodrom

Place zabaw

Inne atrakcje

SOPOT TO WSPANIAŁE MIEJSCE DLA DZIECI

Czysty piasek na plaży, idealny do robienia babek i budowania zamków oraz bezpieczne kąpieliska to nie jedyne atrakcje, jakie Sopot oferuje swoim najmłodszym turystom.

Z roku na rok powstają kolejne plażowe place zabaw przy punktach gastronomicznych, niektóre nawet z możliwością pozostawienia dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Starsze dzieci chętnie korzystają też z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego (deski katamarany, kajaki) czy przejażdżek na popularnym “bananie” czy super szybkiej motorówce.

Sopockie kluby żeglarskie oferują także możliwość szkolenia oraz spędzania wakacji pod żaglami w **Sopocie**.
Kiedy pogoda nie zachęca do plażowania, wodne atrakcje zapewnia całym rodzinom sopocki Aquapark, miejski basen oraz liczne centra spa w sopockich hotelach.

Dla aktywnych dzieci Sopot to wymarzone miejsce na wypoczynek – szkółki jazdy konnej na pięknym sopockim hipodromie, kursy tenisowe na kortach otwartych i w balonach, ścieżki rowerowe wzdłuż całej plaży, tor do jazdy na rolkach czy tereny do leśnych eskapad są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Niezwykłe spotkania z historią gwarantuje sopockie Grodzisko, miejsce, gdzie w nowoczesny i ciekawy sposób można poznać życie wczesnych Słowian i …spotkać prawdziwych wojów.

Sopockie sceny teatralne oferują także wiele spektakli, także „pod gołym niebem”, adresowanych właśnie dla najmłodszych, a Państwowa Galeria sztuki organizuje warsztaty artystyczne już dla przedszkolaków. Wiele klubów posiada specjalne kąciki dla najmłodszych, są także kawiarnie literackie, gdzie ciekawą książkę znajdzie i mama i tata i dziecko.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Sopockie plaże

Szerokie, piaszczyste plaże, rozciągające się na długości 4,5 km są tym, co latem przyciąga najwięcej turystów. Kuszą one amatorów wodnych i słonecznych kąpieli, a szukającym wyciszenia i spokoju oferują unikalny klimat oraz wyśmienitą kuchnię w usytuowanych wzdłuż linii brzegowej restauracjach. To jedne z najlepiej utrzymanych plaż nad Zatoką Gdańską, bardzo wysoko oceniane w rankingach ogólnopolskich, zarówno tych dotyczących czystości i zagospodarowania, jak i bezpieczeństwa. Aktywne spędzenie czasu umożliwia wiele zlokalizowanych na plaży wypożyczalni sprzętu wodnego.

Aquapark

Aquapark Sopot to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc związanych z rozrywką dla całej rodziny w Trójmieście. Możesz tu nie tylko aktywnie wypoczywać przez cały rok, ale także kompleksowo zadbać o swoje ciało. Oprócz wspaniałego parku wodnego urządzono Świat Saun i Spa. W podziemiach obiektu znajduje się  jedyny w Sopocie klub bowlingowy z sześcioma profesjonalnymi torami, barem i strefą bilardową. Restauracja z doskonałym menu, w którym nasi goście biorą udział w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, jest idealnym dodatkiem do Aquaparku Sopot. Restauracja dysponuje częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu i wyjściem na taras z bezpośrednim dostępem do plaży.

Adres: ul. Zamkowa Góra 3-5
Telefon: +48 58 555 85 23
Mail: bok@aquaparksopot.pl
Strona www: http://www.aquaparksopot.pl

Grodzisko

Pozostałość po istniejącym od VIII do X wieku umocnionym grodzie. Okolona potokami warownia położona jest na zalesionym wzniesieniu, na szczycie którego znajduje się otoczony wałami ziemnymi dziedziniec grodowy. Na Grodzisku znajdziemy pawilon wystawienniczo-edukacyjny, miniskansen, organizowane są tu festyny i spotkania edukacyjne, promujące historię i zabytki kultury wczesnośredniowiecznych Pomorzan.

W pawilonie ma miejsce stała wystawa najstarszych zabytków archeologicznych Sopotu. Ekspozycja ta nosi nazwę „Najstarsze Dzieje Sopotu”.
Znajdziemy tam także opis pradziejów południowej strefy obszaru Morza Bałtyckiego, prezentowany z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.
Ponadto, mieszczą się tam pracownie dla dzieci i młodzieży oferujące zajęcia praktyczne polegające na odtwarzaniu średniowiecznych rzemiosł.

Adres: Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot
Telefon: + 48 58 340 66 00
Mail: sekretariat@archeologia.pl
Strona www: https://archeologia.pl/oddzialy/grodzisko-sopot

Sopocki Hipodrom

Miejsce międzynarodowych zawodów konnych oraz centrum rekreacji dla mieszkańców i gości. Doskonała bieżnia i malownicze położenie – sąsiedztwo zalesionych wzgórz morenowych i Zatoki Gdańskiej – sytuują go w czołówce tego typu obiektów sportowych. Trybuny są tak ulokowane, że jest to jedyny hippiczny obiekt na świecie z widokiem na morze. Sopocki Hipodrom jest gospodarzem Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach CSIO*****, wyścigów i wielu innych imprez, nie tylko hippicznych.

Kategoria: dla dzieci
Adres: Polna 1, 81-475 Sopot
Telefon: +48 58 551 78 96
Mail: hipodrom@sopot.pl
Strona www: http://www.hipodrom.sopot.pl/pl/

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, wewnętrzne i skateparki

W Sopocie można znaleźć liczne place zabaw i inne miejsca dla dzieci na otwartym powietrzu.

Plac zabaw na plaży, al. Franciszka Mamuszki 21;
Plac zabaw w Parku Północnym (za Sofitel Grand Sopot), al. Franciszka Mamuszki 1;
Plac zabaw w Parku Południowym, Park Marii i Lecha Kaczyńskich;
Plac zabaw przy ul. Chopina 27 (róg ulic Chopina z Grunwaldzką);
Plac zabaw na sopockich Błoniach, ul. Bitwy pod Płowcami
Plac zabaw na os. Przylesie, ul. 23 Marca 91b;
Plac zabaw Karlikowo przy ul. Króla Jana Kazimierza 5;
Plac zabaw na os. Brodwino, ul. Kolberga 12;
Plac zabaw na Kamiennym Potoku, ul. Kraszewskiego 17;
Plac zabaw na skwerze Michała Urbanka;
Plac zabaw na ul. Obodrzyców 3;
Plac zabaw przy pętli autobusowej, ul. Reja 2;
Plac zabaw przy szkole, ul. Jana z Kolna 35;
Plac zabaw przy ul. Mierosławskiego 4;
Plac zabaw przy ul. Czyżewskiego 12;
Plac zabaw – Ogród Jordanowski przy ul. Armii Krajowej 76-82;
Plac zabaw przy Stawie Nowowiejskiego na ul. Moniuszki 9;
Kids Klub w Sheraton Hotel
Skatepark przy Ergo Arenie, Plac Dwóch Miast 1;
Skatepark na os. Brodwino, ul. Kolberga 22;
Park linowy przy ul. Bitwy pod Płowcami 51 (czynny w sezonie letnim);

Mapa placów zabaw

Centrum Nauki EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. Nasze pokazy, warsztaty, wydarzenia angażują, uczą i bawią.
Lubimy wszystkie pytania.
Lubimy naukę!

Adres: al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
Mail: bilety@experyment.gdynia.pl
Strona www: experyment.gdynia.pl

Dzikawka

DziKawka to jedyna w Sopocie kawiarnia stworzona z myślą o dzieciach oraz ich opiekunach.

Oferujemy szeroką starannie dobraną selekcję napojów gorących: kawy, herbaty, napoje sezonowe, ciekawe napoje butelkowe, świeżo wyciskany sok pomarańczowy, świeże lemoniady.

W naszej witrynie zawsze mamy ciasta od naszych ulubionych dostawców wśród których można wybrać alternatywne opcje takie jak ciasta wegańskie, opcje bezglutenowe lecz również klasyki.

Dla dzieci mamy przygotowany kącik zabaw ze zjeżdżalnią i kulkami oraz osobny kącik dla młodszych dzieci, gdzie przygotowaliśmy różne zabawki aby każdy maluch znalazł coś dla siebie. W DziKawce mamy regał z książkami oraz grami planszowymi.

W tygodniu oferujemy różne warsztaty tematyczne dla najmłodszych; zajmujemy się również organizacją urodzinek dla dzieci.

W lokalu jest do dyspozycji przewijak, bezproblemowy wjazd dla wózków, krzesełka do karmienia, stoliki na zewnątrz. Zapraszamy.

Adres: Aleja Niepodległości 702, 81-853 Sopot
Telefon: 730 180 430
Mail: dzikawka@gmail.com
Strona www: https://www.facebook.com/pg/DziKawka/about/?ref=page_internal

KartCenter

KartCenter w Sopocie to jeden z największych i najnowocześniejszych torów gokartowych w Polsce. Jest świetną zabawą dla każdego kto ma powyżej 1,30 m wzrostu i chce przez chwilę poczuć się jak kierowca F1.

Karting uczy strategii, opanowania i precyzji za kierownicą

Adres: 3 Maja 67/69, 81-850 Sopot
Telefon: +48 692 277 978
Mail: info@kartcenter.pl
Strona www: http://kartcenter.pl/

Kino Letnie na molo

Kino Letnie na molo w Sopocie działa od 1 lipca do 31 sierpnia. Tradycyjne kinowe fotele zastępują leżaki plażowe. Wszystkie seanse są bezpłatne, należy jedynie zakupić bilet na molo.
Godziny projekcji: lipiec – 22:00, sierpień – 21:30

Adres: molo w Sopocie
Telefon: +48 22 357 85 00
Mail: biuro@outdoorcinema.pl

Kolejowy Odjazd

Unikalna atrakcja na mapie Sopotu park kolei miniaturowej Kolejowy Odjazd Sopot to przejażdżki na replikach amerykańskich pociągów po dużym, bogatym w małą architekturę kolejową parku. Do przejazdów służą lokomotywy BNSF, Rio Grande i The Katy. Na torach można też zobaczyć jeszcze inne maszyny. Przejażdżka taką mini kolejką trwa 15 minut, w czasie których pokonywane są 4 pętle o łącznej długości 1,5 km. Każdym pociągiem mogą jechać trzy osoby dorosłe z  trójką dzieci lub dziewięcioro dzieci  oraz "maszynista". Na terenie sopockiego Kolejowego Odjazdu znajduje się także leżakowa strefa rekreacyjna, w której można wygodnie zaczekać na swoją "kolej". Świetna zabawa dla całej rodziny bez ograniczeń wiekowych!

Sopocka Perła w kategorii Debiut w 2021 roku.

Ceny biletów: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, grupy szkolne 15 zł, dzieci do lat 3 za darmo (pod opieką dorosłego).

Honorowane są: karta sopocka, karta turysty Sopotu, Gdańska, Gdyni oraz dużej rodziny (-10% zniżki).

Adres: Sopot, ul. Jana z Kolna 18 (przy stadionie KS Rugby Ogniwo Sopot)
Godziny otwarcia: codziennie 10:00 – 19:00 (w sezonie, poza zgodnie z informacją na stronie)
email: kontakt@kolejowyodjazd.pl
FB: @KolejowyOdjazdSopot
telefon: 504 023 175

Kryta pływalnia

Basen pływacki ma wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm, posiada 6 torów. Głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie, nawroty oraz naukę pływania dla dzieci i młodzieży.

Adres: ul. J.J Haffnera 57
Telefon: +48 58 551 68 42
Mail: plywalnia.mosir@use.pl
Strona www: http://www.mosir.sopot.pl

Łysa Góra

Blisko 300-metrowy orczykowy wyciąg narciarski (110 m n.p.m. – różnica poziomów 39 m), na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to miejsce, z którego jeżdżąc na nartach można podziwiać morze. Na gości czekają dwie trasy narciarskie, tor saneczkowy, wydzielone miejsce dla szkółki narciarskiej, profesjonalna kadra instruktorska oraz doskonale zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu i serwis. Dla sympatyków snowboardu przygotowano snowpark.

Adres: Al. Niepodległości 769, 81-881 Sopot
Telefon: +48 501 359 698
Mail: biuro@lysa-gora.pl
Strona www: www.lysa-gora.pl

Miniteka – biblioteka dla dzieci

Miniteka to miejsce skierowane do najmłodszych wielbicieli książek. Prócz literatury znajdują się tu również gry planszowe, gry komputerowe, audiobooki oraz konsola Xbox.
W Minitece odbywają się także kreatywne warsztaty o różnych tematykach, czytanie książek, oglądanie bajek, teatrzyki oraz liczne imprezy okolicznościowe i edukacyjne.

Adres: ul. Jakuba Goyki 1
Kontakt: 519 720 620
miniteka@mbp.sopot.pl

Strona www: https://www.mbp.sopot.pl/placowki/miniteka

Muzeum figur woskowych

Nowa atrakcja na mapie Sopotu. W muzeum figur woskowych, na żywo zobaczyć można takie znane osoby jak Angelina Jolie, Brad Pitt, Bill Gates, Tom Hanks czy Cristiano Ronaldo.

Adres: ul. Boh. Monte Cassino 63
Telefon: +48 666 953 651
Mail: info@sopotwaxmuseum.com
Strona www: http://www.sopotwaxmuseum.com

Multikino

Multikino jest operatorem 31 kin, w 26 miastach Polski. W tym zestawieniu znalazł się również w Sopot!

Adres: ul. Boh. Monte Cassino 63
Telefon: +48 58 765 94 10
Mail: sopot@multikino.pl
Strona www: http://www.multikino.pl

Opera Leśna

Zadaszony, otoczony zielenią amfiteatr, który w opinii fachowców jest jednym z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie. Przed widownią, liczącą 5 tys. słuchaczy, występowały takie sławy, jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John, a także Lionel Richie, Bryan Adams, Sting czy Simply Red.

W Operze Leśnej siedzibę ma Polska Filharmonia Kameralna Sopot – orkiestra smyczkowa występująca w najważniejszych salach koncertowych Europy.

Adres: Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot
Telefon: +48 58 555 84 00
Mail: sekretariat@bart.sopot.pl
Strona www: https://operalesna.pl/

Państwowa Galeria Sztuki

W salach wystawienniczych o łącznej powierzchni 1 200 m. Państwowa Galeria Sztuki realizuje rocznie około dwudziestu pięciu wystaw sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujących różnorodne zjawiska artystyczne. Galeria, dążąc do ukazania najważniejszych zjawisk sztuki polskiej i obcej oraz dotarcia do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, współpracuje z galeriami i placówkami muzealnymi w kraju i za granicą. W rankingu tygodnika „Polityka” w 2015 roku Państwowa Galeria Sztuki zajęła 4. miejsce pośród galerii sztuki współczesnej w Polsce, a w 2017 roku zajęła już 3. miejsce!

Prezentowane były tu m.in. obrazy Jacka Malczewskiego ze zbiorów lwowskiej Galerii Narodowej, dzieła Georgesa Braque'a czy prace Iwana Ajwazowskiego. Wśród artystów, których prace oglądać można było w PGS, znaleźli się także m.in. Anna Szapocznikow, Artur Żmijewski, Katarzyna Kozyra, Magdalena Abakanowicz oraz Robert Kuśmierowski.

Adres: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Telefon: +48 58 551 06 21
Mail: sekretariat@pgs.pl
Strona www: https://pgs.pl/

Statek Pirat

40 minutowy, widokowy rejs po Zatoce Gdańskiej Statkiem Pirackim to nie lada atrakcja dla każdego turysty. Rozpoczyna się i kończy na krańcu sopockiego molo.

Adres: molo w Sopocie
Telefon: +48 724 242 481
Mail: marketing@statekpirat.pl
Strona www: http://www.statekpirat.pl

Sopoteka

Sopoteka to filia Biblioteki Sopockiej. Ta nowo powstała i najnocześniejsza mediateka składa się z kilku stref, wśród których można znaleźć pracownię komputerową, stanowiska muzyczne, czytelnię z koszami plażowymi i miejscami cichej pracy oraz kącik dziecięcy z konsolami i kolorowymi klockami. Sercem tego miejsca jest wielofunkcyjna sala pełniąca rolę zarówno kina, teatru, jak i miejsca spotkań autorskich, wieczorków poetyckich, warsztatów muzycznych, wykładów podróżniczych czy historycznych. Tu spotykają się sprawy codzienne i wzniosłe. Naturalne, jasne drewno i biel. Kosze plażowe i poduchy.  E-booki, audiobooki i tradycyjna książka. Technologia i ludzie. Kultura, edukacja i rozrywka. Nowoczesność, która nie przytłacza, a inspiruje – idealnie opisuje Sopotekę.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, między godziną 9.00 a 20.00.

Adres: Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
Tel: +48 58 551 27 06
Strona www: http://www.mbp.sopot.pl/placowki/sopoteka

Sopockie Błonia

Sopockie Błonia to kilka hektarów terenów rekreacyjnych, które podbijają serca dzieci. Na ich terenie znajdują się place zabaw wyposażone w zabawki takie jak: huśtawki, karuzele, piaskownice, tunele, skałki wspinaczkowe itp.
Dodatkowo na terenie Błoni mieści się polana piłkarska, miejsce do grillowania oraz wybieg dla psów.

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami

Sztuczne Lodowisko przy molo

Jedyne w Polsce lodowisko z widokiem na morze! Lodowisko znajduje się na głównym placu Skweru Kuracyjnego (vis a vis) molo. Jednorazowo może pomieścić ponad 100 osób, a jego wymiary to 35 x 18m.

Adres: Skwer Kuracyjny
Telefon: +48 58 551 12 76
Strona www: http://www.molo.sopot.pl

Teatr na Plaży

Teatr na Plaży jest sceną teatralną łączącą formułę teatru impresaryjnego z teatrem instytucjonalnym, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym. Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz, natomiast w miesiącach letnich działa tu równolegle Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym mieści się Klub Atelier oraz sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne.

W teatrze obok działalności impresaryjnej, realizowane są autorskie projekty kulturalne oraz spektakle, które trafiają do stałego repertuaru. I pomimo, że Teatr na Plaży nie posiada własnego zespołu aktorskiego, to spektakle są realizowane z udziałem zaproszonych gości lub w koprodukcji z innymi teatrami lub ngo’sami.

Adres: Aleja Franciszka Mamuszki 2, 81-701 Sopot
Telefon: +48 58 555 22 34
Mail: info@teatrnaplazy.pl
Strona www: http://www.teatrnaplazy.pl/