W maju gościliśmy w Sopocie popularną holenderską blogerkę, podróżniczkę – Henriette Bokslag, autorkę blogów:

Henriette była wprost zachwycona Sopotem, wspaniałymi, luksusowymi hotelami i bardzo bogatą ofertą wellness i spa. Uważa, z czym całkowicie się zgadzamy, że to idealna destynacja turystyczna dla każdego Holendra, dzięki dogodnym połączeniom lotniczym. Samoloty KLM-u odlatują do Gdańska trzy razy dziennie, a czas lotu wynosi około 1,5h.

I dlatego chętnie podzieliła się swoimi wrażeniami z czytelnikami. O czym można się przekonać zaglądając TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ!

Na łamach wellnessspots.com autorka poleca Sopot, swoim rodakom i nie tylko, jako idealne miejsce na relaksujący wypoczynek, z dala od miejskiego zgiełku. Zachwala bardzo bogatą ofertę hoteli z basenami  i spa. Po pobycie w Sopot Mariott Resort & SPA  rekomenduje  je jako idealne miejsce na relaks i wypoczynek, z pięknym widokiem na plażę i morze, gdzie można w pełni odpocząć i się zregenerować. Zachwala nie tylko piękne wnętrze i wystrój hotelu, ale także wyjątkowe spa, w którym w sezonie letnim można skorzystać z odkrytego basenu na dachu z przepięknym widokiem na morze.

Kolejnym hotelem, który skradł jej serce jest Sofitel Grand Hotel, z nowo otwartym centrum urody znanej polskiej marki dr Ireny Eris, które oferuje zabiegi z wysokiej jakości autorskich produktów z linii wellness.

Sopotorium – Henriette rekomenduje szczególnie tym szukającym zabiegów nietuzinkowych. W Sopotorium bowiem jako jedynym hotelu w Sopocie, można wykąpać się w basenie solankowym o prozdrowotnych właściwościach. Ale to tylko jedna z wielu ich propozycji  w ofercie znajdziemy również: tężnię solankową, ścieżkę Kneippa, wannę z hydromasażem, różne rodzaje saun.

Henriette doradza również jak spędzić czas w mieście:

  • zachęca do odwiedzenia grzybków inhalacyjnych lub Pijalni Wody Solankowej
  • zachwyca się najdłuższym drewnianym molem i  rejsem na zachód słońca z Premium Yachting
  • za obowiązkowy uważa spacer po ulicy Monte Cassino z przystankiem przy pomniku Misia Wojtka, czy Krzywym Domku
  • dla aktywnych sugeruje zwiedzanie na dwóch kółkach, bo jak się przekonała dzięki wielu ścieżkom, rowerem można zwiedzić nie tylko Sopot, ale całe Trójmiasto

Oprócz pięknych widoków i wyjątkowych miejsc, Sopot zaskoczył ją niesamowitą, niezwykle bogatą kulinarną ofertą. Fisherman, restauracji M15, a także L’Entre Villes, dostarczyły jej niezapomnianych smakowych uniesień.

Cieszymy się z tej pozytywnej opinii i wystawionych rekomendacji, liczymy, że coraz więcej Holendrów wybierze Sopot jako kierunek swoich podróży!