Na początku października mieliśmy przyjemność gościć w Sopocie międzynarodową grupę blogerek podróżniczych. Były to uczestniczki konferencji Women in Travel Summit, która odbywała się u naszych sąsiadów w Gdańsku. Melissa Monaco, autorka bloga Mel Loves Travel: (https://mellovestravels.com)  była jedną z nich i niedawno podzieliła się wrażeniami z tej wizyty ze swoimi czytelnikami.

Melissa określa Sopot mianem polskiego Saint Tropez. Jest zachwycona kurortem, gościnnością niezwykłymi hotelami, pięknymi kamienicami, wspaniałą kuchnią, a także bogatą ofertą wellness & spa.

Na łamach bloga poleca odwiedzenie Sopotu ze względu na jego wyjątkowy urok, walory uzdrowiskowe, a także nadmorski klimat i atrakcyjne położenie. Zachęca wszystkich do zwiedzenia kurortu na rowerze – rekomenduje dwa kółka jako najlepszą formę transportu do poruszania się po mieście. Zapewnia, że w krótkim czasie można poznać okolice oraz odkryć wszystkie nawet te mniej znane zakątki.

Przedstawia czytelnikom miejsca, z których Sopot słynie. Jednym z nich jest Grand Hotel – jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych obiektów hotelowych, który poleca wszystkim tym, którzy pragną doświadczyć odrobiny luksusu. Będąc w Sopocie nie można nie skosztować solanki – dlatego blogerka rekomenduje odwiedziny w Pijalni Wód Solankowych w kawiarni Mamma Mia. Na osłodę czekają tam pyszne ciasta, a kawy można napić się ze wspaniałym widokiem na molo, morze i plażę.

Autorka zachwala również piękną architekturę miasta, jedyne w swoim rodzaju sopockie kamienice i wspaniałe wille. Jednym z obiektów, które odwiedziła była zabytkowa willi Jünckego, w której mieści się obecnie prężnie działająca instytucja kultury – Goyki 3 Art Inkubator (https://goyki3.pl/) .

Melisa opisuje również swoje wrażenia z wizyty w Operze Leśnej –  ten wspaniały amfiteatr z doskonałą akustyką w genialnej lokalizacji – w środku lasu, można zwiedzać niemal przez cały rok.

Zdaniem blogerki Sopot to idealna destynacja na relaks i wypoczynek. Dzięki bogatej ofercie spa i wellness, każdy znajdzie tu coś co pozwoli mu na regenerację. Melissa poleca szczególnie Mera Spa w  hotelu Marriott Resort & Spa. Dzięki zabiegom, wizycie na saunie i w strefie relaksu mogła się odprężyć i w pełni odpocząć.

W temacie noclegu autorka zdecydowanie rekomenduje Hotel Eureka, w którym miała okazję się zatrzymać. Według niej ten trzygwiazdkowy obiekt zasługuje na wyższe wyróżnienie. Cechuje go doskonała lokalizacja – tuż przy nadmorskim bulwarze, niedaleko od centrum ze wspaniałym widokiem na morze i plażę, oraz przestronne komfortowe pokoje.

Każda podróż to również nowa przygoda kulinarna. Autorka poleca na słodką ucztę wybrać się   do KAISER Patisserie, a na kolację do restauracji Fisherman, gdzie skosztujemy pysznych i starannie przygotowanych dań z lokalnych składników.

Cieszymy się, że Sopot skradł serce Melissy! Liczymy, że jej czytelnicy z Francji i Belgii będą chcieli skorzystać z jej rekomendacji i wybiorą Sopot jak cel swojej najbliższej podróży.

Wszystkich znających język francuski zachęcamy do lektury: https://mellovestravels.com/visiter-sopot-le-saint-tropez-polonais/

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie naszym członkom za pomoc w organizacji tej wizyty.

Większość przedstawionych zdjęć jest autorstwa Melissy Monaco  źródło: mellovestravels.com i @mellovestravels