Świąteczne zawody jeździeckie na Hipodromie – młodzież z całej Polski poskacze przez przeszkody w Sopocie

Na sopockim Hipodromie od października trwa bardzo intensywny sezon halowy. Zawody konne rozgrywane są dwa razy w miesiącu, w weekendy, i przyciągają prawdziwe rzesze zawodników – na każde takie wydarzenie przyjeżdża do Sopotu średnio 250 koni.

Równie licznie zapowiadają się grudniowe zawody w skokach przez przeszkody DiM, czyli dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, jeździecka młodzież powalczy w Sopocie o zwycięstwo w swoich grupach wiekowych; łącznie zaplanowano czterdzieści trzy konkursy, w tym niedzielne finały. Na całe zawody wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

16 grudnia, w sobotę, zapraszamy także na targi jeździeckich rzeczy używanych. Zachęcamy w ten sposób dzieci i młodzież do przejrzenia swoich szaf i wystawienia na sprzedaż lub wymianę rzeczy, które zajmują miejsce, nieużywane, a które mogą mieć jeszcze drugie życie u kogoś innego.

Oprócz targów, na zawodników i zwiedzających, czekać będą stoiska ze świątecznymi i jeździeckimi upominkami, świąteczna atmosfera i pyszne dania przygotowane przez dwie działające na Hipodromie restauracje, a także przez – zawsze obecne na zawodach – kultowe food trucki.

Kolejną atrakcją, także dla widzów, są konkursy na najciekawsze przebranie. Zawodnicy co roku pokazują, że ich fantazja nie ma granic i tak w latach ubiegłych oglądać mogliśmy amazonkę – choinkę, elfy i chochliki na koniach, choć stali bywalcy hipodromowych zawodów do dziś z łezką w oku wspominają przejazd pastereczki na koniu przebranym za owieczkę.

Kiedy? 15-17 grudnia, godz. 8.00 – 19.00.

Gdzie? Hala Pomarańczowa – wejście bramą główną od ul. Łokietka lub kładką nad Drogą Zieloną.

Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Hipodrom Sopot.