Szwedzka dziennikarka odkryła rodzinną stronę Sopotu

W dniach 20-22.06.2023 mieliśmy wielką przyjemność gościć szwedzką dziennikarkę – Linę Sjölund Gröndahl, autorkę podróżniczych artykułów w magazynie lifestylowym – Premium Magazine, który posiada ponad 30 000 czytelników miesięcznie, jednocześnie autorkę bloga liniztravel.com, który posiada ponad 20 000 czytelników miesięcznie. Jej wizyta na Pomorzu została zorganizowana we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Gdańską Organizacją Turystyczną.

Lina pracuje jako niezależna dziennikarka dla kilku magazynów: PREMIUM MAGAZINE – szwedzki magazyn, poświęcony stylowi życia oraz AFFĘRSRESENĘREN i KICK OFF issuu.com/tidningenkickoff/ –  magazyny biznesowe. Każdy magazyn posiada ok. 30 000 czytelników i dostępny jest zarówno w wersji drukowanej, jak i online. Ponadto prowadzi popularny Swedisk Travel Blog, którego czytelnicy pochodzą głównie z krajów skandynawskich, mają od 25 do 60 lat i uwielbiają podróżować, często na wysokim poziomie.

Blogerka na FB skupia uwagę ok. 20 000 unikalnych czytelników miesięcznie.

Podróż studyjna w Sopocie umożliwiła promocję rodzinnych atrakcji w kurorcie Sopot oraz wspaniałego, pięknie położonego tuż przy plaży hotelu Sopot Marriott Resort & Spa – pierwsze efekty współpracy można już zobaczyć na blogu: Sopot Marriott Resort & Spa i Polen – Liniz Travel.

Podczas pobytu dziennikarka:

  • odkryła z dziećmi rodzinne atrakcje Sopotu: zapoznała się z bogatą ofertą atrakcji wodnych w Aqua Parku, mogła odkryć Sopot od strony wody dzięki rejsowi Statkiem Pirat, a także mogła poczuć się jak na torze formuły 1 podczas przejazdu go-kartem w Kart Center w Sopocie.
  • mogła poznać wyśmienitą, lokalną kuchnię w Mera Brasserie, Sopockim Młynie i restauracji White Marlin.

Podczas wizyty odkryła rodzinne atrakcje, a także mogła doświadczyć Sopotu: posłuchać szumu fal, posmakować regionalnych dań, a także nacieszyć się pięknym widokiem piaszczystej plaży i morza.

Dziękujemy naszym Członkom i Partnerom za dobrą współpracę. Sopot jest wymarzonym miejscem na wakacje z dziećmi. Mamy nadzieję, że więcej skandynawskich rodzin przyjedzie do Sopotu, aby odkryć wspaniałą naturę (plażę, morze, lasy, parki), a także lokalne, rodzinne atrakcje, których w Sopocie nie brakuje.

Autorka Honorata Wendykowska