Tegoroczne Dni Kurortu, które były kulminacyjnym elementem celebracji 200-lecia tradycji uzdrowiskowych Sopotu, zgromadziły zarówno tłumy mieszkańców, jak i turystów. Atrakcje w miasteczku na skwerze Kuracyjnym, jak i poza nim, skierowane były zarówno do małych i dużych gości, a uśmiechnięte twarze świadczyły o tym, że każdy znalazł coś dla siebie!

Podczas Dni Kurortu mieliśmy przyjemność bezpośrednio porozmawiać z tysiącami gości, wyprawiliśmy prawie 50 osób w niezapomniany rejs po Zatoce Gdańskiej, a frekwencja podczas wieczornego zwiedzania miasta przerosła nasze oczekiwania! Namioty na skwerze Kuracyjnym pękały w szwach. Przez te 3 dni kilkadziesiąt tysięcy osób mogło poznać lokalną ofertę uzdrowiskową. Bezpłatnie skorzystać z konsultacji zdrowotnych, zrelaksować się podczas masażu, poćwiczyć z fizjoterapeutą, poddać się profesjonalnemu zabiegowi krioterapii lub na własnej skórze poznać prozdrowotne i upiększające właściwości sopockiej solanki. Równolegle Państwowa Galeria Sztuki dbała o kulturalną stronę wydarzenia goszcząc odwiedzających na swoich wystawach, prelekcjach i warsztatach. W programie obchodów nie zabrakło różnorodnych atrakcji: tańczyliśmy z seniorami do muzyki na żywo, którą raczyła nas Polska Filharmonia Kameralna, razem z 1500 uczestnikami śpiewaliśmy utwory na koncercie Fisz Emade Tworzywo na molo, a pod sceną muszli na skwerze podziwialiśmy pokaz historycznych strojów kąpielowych. Można było spróbować swoich sił w przeróżnych aktywnościach i konkursach, po których nikt nie odchodził z pustymi rękami. 150 najwytrwalszych wzięło udział w porannej jodze na molo, a wieczorową porą można było podziwiać grającą fontannę i projekcję na odnowionej latarni.

Najmłodsi mogli na żywo posłuchać ulubionych piosenek Agaty Świętoń, zobaczyć prawdziwych kuglarzy, obejrzeć bajki i premierę teatrzyku o Sopocie, uczestniczyć w pokazach, i eksperymentach, ganiać bańki mydlane, sprawdzić się w grze miejskiej Harpuś i pomalować na kolorowo zadowolone buzie. Rozdaliśmy setki kolorowanek, upominków i voucherów na atrakcje specjalnie z myślą o dziecięcych potrzebach.

Odwiedzający mogli orzeźwić się sopocką kranówką rozdawaną dla ochłody oraz posmakować wyjątkowych lodów kurortowych z dodatkiem solanki. Mieliśmy przyjemność gościć również reprezentację Wrocławia, dzięki której Sopot wzbogacił się o nowego mieszkańca – Krasnala Życzliwka Podróżnika, który zamieszkał na molo. Świętowanie zwieńczyła barwna, miejska parada, w której maszerowało około 1000 uczestników. Dzięki niej i Muzeum Sopotu poznaliśmy bliżej samego Jerzego Haffnera i jego spuściznę, dzięki której znamy Sopot takim, jakim jest.

Dziękujemy za setki życzeń, które pozostawiliście w naszej pamiątkowej księdze, zostanie ona z nami na zawsze i będzie upamiętniać tę wyjątkową celebrację! Wraz z miastem Sopot i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sopocie mieliśmy przyjemność współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie angażując szerokie grono przedsiębiorców i podmiotów, którzy kształtują i pielęgnują kurortowe tradycje naszego miasta. Życzymy Wam, i samym sobie, kolejnych takich 200 lat i kolejnych tak wspaniałych celebracji. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dziękujemy: Sanatorium MSWiA, Fundacja Sport na Zdrowie, Aqua Sopot, Sopotorium, Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Pomorskie Centrum Reumatologiczne, Hotel Sopot, KartCenter, Państwowa Galeria Sztuki, Ergo Hestia Sopocki Klub Żeglarski, Sheraton, My Story Apartments, Premium Yachting Poland, Impresariat 34art, Teatr BOTO, Centrum Nauki Experyment z Gdyni, Kolejowy Odjazd, Ceramika Sopocka-Handmade, Tour Guide Service Gdańsk, Yacht Club Sopot, AMW Rewita, Sopot Seaglass, Polska Kiełbasa, Kaiser Patisserie, Remedios Sopockie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji, Alvis, Mini Świat, Rehab Gdańsk, Fundacja Nasz Przyjazny Dom/Reha Sopot. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sopocie, Morze Aniołów, Sopockie Morsy, Sun&Snow, Miya Cosmetics, Olivia Star, Muzeum Sopotu, Hipodrom Sopot.

Patroni medialni: Trójmiasto.plEsopot.plTogether – rodzinna strona Trójmiasta, Magazyn Kobiet MademoiselleRadio Super Nova

Patronat honorowy: Polska Organizacja Turystyczna