Jeśli wybierasz się w te ferie do Sopotu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, a jeśli jeszcze się zastanawiasz gdzie spędzić zimowy urlop, liczymy, że to może ułatwić Ci decyzję.

Odkrywaj Sopot z całą rodziną

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, Sopocka Organizacja Turystyczna ponownie rusza z akcją „Zostań odkrywcą Sopotu” w ferie zimowe. Chcąc zachęcić najmłodszych gości z Sopotu do odkrywania naszego miasta stworzyliśmy nową „Sopocką wykreślankę”, czyli rodzaj zabawy polegającej na odnajdywaniu i wykreślaniu ukrytych w przedstawionym diagramie słów. Wymienione dla ułatwienia pod diagramem wyrazy, to lista najbardziej popularnych miejsc i symboli miasta. Wspólne pogłówkowanie i dobre ćwiczenie na spostrzegawczość to tylko pierwsza część zabawy. Żeby dzieciaki przekonały się jak wyglądają rybackie kutry i czy solanka faktycznie jest taka słona zachęcamy rodziców do odkrywania z nimi miejsc i symboli wskazanych w wykreślance. Podczas pobytu w Sopocie, warto poznać z dziećmi Misia Wojtka, skosztować sopockiego gofra, czy pójść na spacer na Hipodrom zobaczyć konie.

Dyplom i miła niespodzianka dla każdego prawdziwego odkrywcy

Aby odpowiednio zmotywować młodych odkrywców nagrodzimy ich trud. Każde dziecko, które pojawi się w sopockich punktach informacji turystycznej z dobrze wypełnioną wykreślanką otrzyma od nas imienny dyplom – „Odkrywcy Sopotu” i drobny gadżet, który będzie miłą pamiątką. Rodzice w trakcie odwiedzin będą mogli zasięgnąć dodatkowych informacji o sopockich atrakcjach, poznać ciekawostki na temat naszego kurortu czy zaopatrzyć się w sopockie pamiątki.

Mobilizacja do wspólnego działania, element wyzwania, zachęta do pójścia na spacer, a jednocześnie gotowy scenariusz na zabawę z dziećmi, te elementy przyświecały nam przy tworzeniu „Sopockiej wykreślanki”.

„Zależy nam aby miłością do naszego miasta zarażać już najmłodszych gości. Poprzez ciekawą i angażującą zabawę chcemy, aby dzieci wraz z rodzicami lepiej poznały kurort i miło zapamiętały czas spędzony w Sopocie. Edukacja przez zabawę najlepiej trafia do dzieci, dlatego mamy nadzieję, że wykreślanka spowoduje uśmiech na twarzach dzieci i zapewni im miły czas.” – podkreśla Prezes SOT Bartłomiej Barski.

Wykreślanki można otrzymać w sopockich obiektach noclegowych, na lodowisku, basenie miejskim i instytucjach kultury jak i w naszych punktach Informacji Turystycznej na Placu Zdrojowy 2 (na drugim piętrze) oraz na ul. Dworcowej 4, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9-17.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Do zobaczenia w Sopocie!