W dniach 29.03-02.04.2023 region pomorski,  w tym Sopot, odwiedził brytyjski dziennikarz –  Tristan Tobias Rutherford, piszący dla the Daily Mail. The Daily Mail to najpopularniejszy i najpoczytniejszy dziennik w Wielkiej Brytanii, o największym nakładzie, po którego sięga ponad 2 miliony czytelników.

Podróż prasowa naszego gościa skupiona była wokół Gdańska oraz Sopotu i jego historii przedwojennej, powojennej i współczesnej.

W czwartek – 30 marca dziennikarz dzięki uprzejmości Muzeum Sopotu został zaproszony do ich siedziby. Podczas spotkania w obiekcie, Pani Justyna Gibbs – kustosz Muzeum Sopotu  opowiedziała o historii Sopotu w okresie międzywojennym. Dziennikarz był szczególnie zainteresowany latami 60-tymi i 70-tymi. Dopytywał o typowy dzień turysty w tamtym okresie, o festiwale muzyczne, a także turystów w Sopocie (znane osoby, zagranicznych gości). Historia naszego kurortu jest niezwykle ciekawa i interesująca.

Organizatorem wizyty była Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Sopocką Organizacją Turystyczną i Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie.

Dziękujemy Muzeum Sopotu za rozmowę z dziennikarzem i wspaniałą gościnę w swoim obiekcie.

Osoby zainteresowane historią naszego miasta, serdecznie zapraszamy do Muzeum Sopotu lub do naszych punktów Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2, ul. Dworcowa 4), gdzie dostępne są publikacje i książki na temat historii miasta Sopot.

Autorka Honorata Wendykowska