Cały czas staramy się odbudowywać zagraniczny ruch turystyczny. Współorganizacja wizyt studyjnych czy współpraca z influencerami to bardzo ważny element tych starań. Osobiste rekomendacje są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dlatego zawsze dbamy aby każdy kogo zapraszamy do Sopotu czuł się „ugoszczony”. Pokazujemy im kurort naszymi oczami ale i dajemy możliwość doświadczania miasta na różne sposoby i we własnym tempie. 11-14.05 mieliśmy przyjemność gościć:

Grupę touroperatorów ze skandynawii

Uczestnicy reprezentowali biura podróży ze Szwecji, Danii i Norwegii: www.idereiser.no;  http://www.reiseevent.no/; http://www.unikereiser.no/;  www.attgora.com; http://www.linnetravel.se/; www.polenresa.se;  www.ebtravel.se; www.fabadventures.no; http://www.intertravel.no/firmareiser-gruppeturer-eventer.php.

Celem ich wizyty było zapoznanie się z kulturalnym bogactwem regionu, w szczególności zależało im na zaznajomieniu się z naszą ofertą kulinarną oraz Wellness & SPA. Dlatego przedstawiliśmy im ofertę wspaniałych sopockich hoteli, umożliwiliśmy wizyty w najlepszych sopockich SPA i ugościliśmy w wyśmienitych lokalnych restauracjach gdzie posmakowali regionalnej kuchni. Udali się również w rejs Statkiem Pirat, a po naszym kurorcie oprowadzał ich lokalny przewodnik.

Liczymy, że już niedługo pomorska oferta  zostanie umieszczona w całorocznych katalogach wycieczek, kierowanych do różnorodnego odbiorcy-turysty z rynku skandynawskiego.

Głównym organizatorem wizyty był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Sztokholmie, wizytę realizowaliśmy  również w porozumieniu z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy  za wsparcie członkom naszej organizacji: Statek Pirat, Restauracji Polskie Smaki, Sheraton Sopot Hotel, Marriott Resort & Spa, Mera Spa w Hotelu Marriot, Fisherman, Radisson Blue Sopot, Sopotorium Medical Resort.

Blogerki z Holandii  w ramach  presstour’u “Odkryj polskie wybrzeże”

Uczestniczkami były blogerki podróżnicze pierwszy raz odwiedzające Sopot. Denise van Rijswijk (https://inhetvliegtuig.nl/) Henriette Bokslag (WellnessSpots.com, Travelaroundwithme.com) Naomi van Hagen i Lois Weeterings (https://travander.nl/).

Podczas wizyty, pokazaliśmy Paniom najpiękniejsze miejsca w naszym mieście. Zorganizowaliśmy im relaks w najlepszych obiektach spa. Przedstawiliśmy bogatą ofertę hoteli i promowaliśmy turystykę aktywną m.in. zabierając je na rowerową wyprawę i rejs na zachód słońca. Uczestniczki były zachwycone i pozytywnie zaskoczone, zarówno pięknem miasta jak i jego infrastrukturą i możliwościami jakie oferuje w zakresie aktywnego spędzania wypoczynku.

Liczymy na dalsza owocną współpracę i na pewno będziemy promować nasz piękny kurort wśród Holendrów tym bardziej iż – Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętowały właśnie wspólny jubileusz – piątą rocznicę inauguracji połączenia z Gdańska do Amsterdamu.

Wizytę zorganizowaliśmy we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Amsterdamie, Polską Organizacją Turystyczną, Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Gdańską Organizacją Turystyczną. Ogromnie dziękujemy za wsparcie: Fisherman, Sofitel Grand Sopot, Restauracji Polskie Smaki, M15 Restaurant Bar & Saunas, L’Entre Villes, Mera Spa w Hotelu Marriot, Sopotorium Medical Resort, Premium Yachting, Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, Hotel Eureka.