Razem z Urzędem Miasta Sopot, miastem Zakopane oraz Zakopiańskim Centrum Kultury zapraszamy na inaugurację letniej odsłony kampanii „Zakopane – dobre emocje”, która odbędzie się 27 maja 2022 r. w Sopocie.

– Sopot i Zakopane od wielu lat łączy partnerstwo. Wiosną nad morzem otwieramy wspólnie sezon letni, a zimą sezon zimowy na Podhalu. Partnerstwo miast to jednak dużo więcej: wymiana kulturalna, współpraca szkół, sport i wypoczynek dzieci i młodzieży czy promocja naszych miast – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Sam kocham góry i odwiedzam Zakopane tak często jak to możliwe. Tym razem to Zakopane przyjedzie do Sopotu, więc zachęcam do odwiedzin – dodaje prezydent Sopotu.

Zakopane – dobre emocje to kampania promująca różnorodność i dziedzictwo stolicy Tatr, gdzie każdy odnajdzie lub odkryje na nowo nieoczywiste miejsca i zachwycające zakątki. W tym roku, w ramach inauguracji sezonu letniego, Zakopane zaprasza do Sopotu, od wielu lat miasta partnerskiego stolicy Tatr, aby w nadmorskim klimacie celebrować nadchodzący sezon wakacyjny i wspólnie odkrywać Dobre Emocje.

27 maja w Muszli Koncertowej przy Molo w Sopocie będzie można posłuchać koncertu Hanki Rybki z Zespołem. To wszechstronna wokalistka etno/folkowa, która sprawi, że każdy wypoczywający tego dnia nad morzem będzie mógł poczuć prawdziwego ducha gór. Występ będzie zapowiedzią 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Na miłośników literatury i sztuki czekają wystawy, nawiązujące nie tylko do tradycji Podhala, ale również do współpracy między miastami. Wernisaż wystawy „Góry-Morze-Morze-Góry, to autorski projekt Lidii Rosińskiej Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, który zobaczymy w Państwowej Galerii Sztuki, plenerowa wystawa fotografii “Foto z misiem”, zapowiadająca Zakopiański Festiwal Literacki, czekać będzie w parku Goyki 3 Art Inkubatora.

Od 27 maja zapraszamy również do naszych w punktów Informacji Turystycznej, gdzie dzięki zainstalowanym urządzeniom multimedialnym oraz specjalnie stworzonej aplikacji, każdy będzie miał możliwość odbycia wirtualnej wycieczki Szlakiem Stylu Zakopiańskiego, zaznajomienia się z bogatą ofertą turystyczną oraz zakupienia wybranych przez siebie atrakcji, mając na uwadze na przykład zaplanowany wyjazd w góry.

Program:

12.00 – Występ góralski Hanki Rybki z Zespołem – muszla koncertowa przy molo w Sopocie,

17.00 – Otwarcie wystawy Foto z misiem –  Zakopiański Festiwal Literacki, Art Inkubator, Goyki 3 (park),

18.00 – Wernisaż wystawy Góry – Morze – Morze – Góry; pokaz filmu „Artyści Zakopiańscy”, Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2.