Zapraszamy na ferie zimowe do Sopotu

Szukasz miejsca na wypoczynek z dziećmi? Chcesz z nimi aktywnie i miło spędzić czas? Zapraszamy do Sopotu zimą! Sopockie instytucje kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, a także inne podmioty działające na terenie miasta przygotowały bogatą ofertę zajęć i różnorodne możliwości spędzenia czasu wolnego.

Daj się zainspirować – przyjedź z dziećmi do Sopotu i skorzystaj z bogatej oferty turystycznej naszego miasta.

Sprawdź ofertę i zainspiruj się TUTAJ

Atrakcje dla rodzin

Sopot to idealny kierunek na ferie zimowe i aktywny wypoczynek. Poza wspaniałą naturą, morzem, plażą, parkami, Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, miasto ma o wiele więcej do zaoferowania. Jesteśmy przekonani, że oferta zadowoli Ciebie, jak i Twoje pociechy.

Co oferujemy? Dlaczego warto przyjechać zimą do Sopotu ?
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie

Warsztaty pływackie

Od 29 stycznia do 2 lutego, w godzinach 08:00-13:00 oraz od 5 do 9 lutego, w godz. 13:00-18:00, na krytej pływalni MOSiR-u w Sopocie przy ul. Haffnera 57 będzie można nauczyć się pływać lub popracować nad doskonaleniem swoich pływackich umiejętności. Do dyspozycji będzie instruktor nauki pływania. Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet na pływalnię, a po wejściu należy zgłosić się do ratownika – instruktora. Z nauki można korzystać w dowolny sposób: jednorazowo lub przez kilka kolejnych dni. Głębokość sopockiej pływalni wynosi od 60 cm w najpłytszym miejscu do 160 cm w najgłębszym miejscu.

Lodowisko na molo

Jedyna w Polsce ślizgawka z widokiem na morze podczas ferii będzie czynna przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 10.00-22.00, z półgodzinnymi przerwami na konserwowanie lodowej tafli. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Bilet normalny kosztuje 15 zł, z Kartą Sopocką 10 zł. Cena biletu ulgowego to 10 zł, a z Kartą Sopocką 5 zł za godzinę jazdy. Na lodowisku honorowana jest także Karta Dużej Rodziny. Na miejscu można skorzystać z szatni, wypożyczyć i naostrzyć łyżwy, a także wypożyczyć kaski i specjalne chodziki dla młodszych dzieci. Wieczorem lodowisko jest oświetlone. Ślizgawka będzie czynna do 28 lutego 2024 r. Polecamy miłośnikom łyżwiarstwa!

Trasy na narty biegowe

W Sopocie wytyczone zostały nowe ślady do biegania na nartach. W przypadku dobrych warunków pogodowych i dużej ilości śniegu, ślady do biegania na nartach będą wyznaczone na Sopockich Błoniach. Analizowane są inne obszary miasta, takie jak plaża. Zapraszamy również na narty biegowe do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Idealnym punktem startu jest parking w okolicy Sanatorium „Leśnik” w Sopocie.

Stacja narciarska w Sopocie – Łysa Góra

Masz ochotę pojeździć na nartach z widokiem na morze? Zapraszamy na stację narciarską Łysa Góra w Sopocie. Wyciąg jest czynny w przypadku dobrych warunków atmosferycznych. Więcej informacji: na FB.

Muzeum Sopotu

W czasie ferii Muzeum Sopotu organizuje warsztaty w oparciu o aktualną wystawę „Moda, której nie widać. Bielizna i dodatki do ubiorów od końca XIX do l. 30 XX w.” Zwiedzający wystawę poznają nazwy ciekawych elementów wyposażenia sypialni i części garderoby z przełomu XIX i XX wieku. Po obejrzeniu ekspozycji uczestnicy będą rozwiązywać łamigłówki z nią związane oraz wykonają projekty sypialni.

Muzeum Sopotu oferuje również spacery umożliwiające poznanie historii i architektury Sopotu. Uczestnicy usłyszą wiele ciekawych informacji, będą też mogli rozwiązywać zagadki i łamigłówki. Gdyby pogoda nie dopisała, zajęcia odbędą się w muzeum i będą dotyczyć m.in. architektury wnętrz willi. Wszystkie zajęcia będą dopasowywane do wieku uczestników. Przez cały czas trwania ferii (15.01-25.02) w Muzeum Sopotu będzie dostępny pokój „Muzeum dla dzieci”, w którym codziennie będą mogły skorzystać z kolorowanek i łamigłówek dotyczących wystawy czasowej. Poza tym całe muzeum można będzie zwiedzać z muzealnym detektywem, który pomoże rozwiązywać zagadki na wystawie stałej oraz szukać mieszkającego w willi pieska Bulle’go. W przygotowaniu jest również cykl czterech warsztatów weekendowych „Zima w Muzeum Sopotu” podczas, których uczestnicy będą odkrywać muzealne zagadki oraz rozwijać wyobraźnie tworząc różne prace plastyczne. (informacje i zapisy wkrótce). W czasie całych ferii (15.01-25.02) dzieci wchodzą do Muzeum Sopotu bezpłatnie.

Muzeum Sopotu zaprasza również na cykl 3 warsztatów plastycznych dla dzieci:

21.01 g. 12:00 „Papierowe morze”, warsztaty rzeźbiarskie – masa papierowa

04.12 g. 12:00 „Akwarelowy świat”, warsztaty malarskie – akwarela

18.02 g. 12:00 „Papierowe morze”, warsztaty rzeźbiarskie – masa papierowa

Obowiązują zapisy – 58 551 22 66, edukacja@muzeumsopotu.pl. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

Państwowa Galeria Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza do udziału w zimowych warsztatach artystycznych pt. „Opowieść o czterech żywiołach”. Uczestnicy zobaczą i przeanalizują z pracownikami Państwowej Galerii Sztuki wystawy prezentowane we wnętrzach galerii: Katarzyny Jankowiak „The Green / Zieleń” oraz Władysława Hasiora i Daniela Rycharskiego „Mogę wam opowiedzieć o sobie o was”.

Każda z lekcji będzie dotyczyć jednego żywiołu (ogień, ziemia, powietrze, woda). Zajęcia pozwolą na rozwinięcie umiejętności, zabawę metaforą i symboliką, a także pomogą lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Odbędą się w dwóch terminach: 30 stycznia-2 lutego oraz 6-9 lutego). Prowadzenie: Paula Nastały i Iwona Zając. Zgłoszenia i zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00, pod numerem telefonu 58 551 06 21 wew. 104 lub 111, a także pod adresem: edukacja@pgs.pl.

Koszt: 7 zł od osoby. Dzieci i młodzież z placówek sopockich uczestniczą bezpłatnie. W ramach ferii będą organizowane również warsztaty dla rodzin z dziećmi. Udział w warsztatach i wstęp na wystawę w PGS – 15 zł/os. Bilet rodzinny (min. 3 osoby) kosztuje 30 zł.

Terminy warsztatów rodzinnych:

1.01, 11.00 (niedziela) Święto Dziadków. Na tropach kolekcji / Kolekcja Państwowej Galerii Sztuki Prowadzenie: Paula Nastały

25.01, 11.00 (czwartek) Ziemia / Katarzyna Jankowiak. The Green/Zieleń Prowadzenie: Iwona Zając

4.02, 11.00 (niedziela) Ogień / Władysław Hasior/Daniel Rycharski. mogę wam opowiedzieć o sobie o was Prowadzenie: Iwona Zając

8.02, 11.00 (czwartek) Woda / Katarzyna Jankowiak. The Green/Zieleń Prowadzenie: Iwona Zając

18.02, 11.00 (niedziela) Bimalbi, niedźwiedź i parasolnik/ Spotkanie i warsztaty wokół książki Prowadzenie: Paula Nastały

22.02, 11.00 (czwartek) Powietrze / Władysław Hasior/Daniel Rycharski. mogę wam opowiedzieć o sobie o was Prowadzenie: Paula Nastały

Rezerwacje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00. E-mail: edukacja@pgs.pl, tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111.

Biblioteka Sopocka

Biblioteka zaprasza na rodzinne warsztaty, gry planszowe, teatrzyk pacynkowy i kreatywne zabawy.

Filia Literacka, ul. Kraszewskiego 26

„Storytelling: warsztaty z tworzenia własnej opowieści i pisania na maszynie”, które odbędą się 29 stycznia i 5 lutego. Początek o godzinie 17.00.

1 lutego o godz. 17.00 warsztaty plastyczne z tworzenia Walentynek, a 8 lutego Chat away kids. Początek również o 17.00.

Na wszystkie zajęcia wstęp wolny.

Filia Koc i Książka, ul. Kazimierza Wielkiego 14

Rodzinne warsztaty origami we wtorek 6 lutego o godzinie 17.00. Zapisy pod nr tel. 661 591 544. Wiek dzieci: do 7 lat.

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Polega na wykonywaniu różnego rodzaju figurek powstałych poprzez wymyślne składanie kartek papieru. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać, a formą wyjściową jest kwadrat. Dzięki temu trzeba wykazać się pewną inwencją, aby uzyskać określone efekty. Warsztaty poprowadzi Anna Juozulinas, znawczyni i miłośniczka Japonii.

Gawędziarsko-twórcze warsztaty rodzinne odbędą się 29 stycznia o godz. 17.00. Zapisy pod numerem tel.: 661 591 544. Wiek dzieci: 3-7 lat.

Na warsztatach Agata Półtorak opowie baśń japońską pt. „Najpiękniejszy wachlarz”, w konwencji teatru opowieści kamishibai. W ramach plastycznej części spotkania uczestnicy wykonają motyle malowane na jedwabiu.

Kocykowe gry planszowe dla dzieci od lat 7 – codziennie w ferie w godz. 12.00-15.00. Wstęp wolny. Planszówki to idealny sposób na zimowe popołudnie. Warto przyjść i wybrać coś dla siebie. Można zabrać ze sobą kolegów, siostrę, brata i rodziców.

Filia Kamionka, ul. Mazowiecka 26

Warsztaty z tworzenia map przestrzennych odbędą się 30 stycznia i 8 lutego o godz. 16.00. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 605 787 330.

Uczestnicy warsztatów wspólnymi siłami wykonają u udekorują wielkoformatową makietę wymyślonego lądu.

Warsztat małego projektanta „Karnawał w Wenecji” – zajęcia warsztatowe stworzone z myślą o małych projektantach mody. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię karnawału w Wenecji, a następnie sami zaprojektują i własnoręcznie wykonają specjalną festiwalową kreację, a także dodatki do niej w postaci masek weneckich. Zajęcia odbędą się 2 i 9 lutego w godzinach 10.00-13.00. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 605 787 330.

Filia Broadway, ul. Kolberga 9

Kino Młodego Widza będzie działać 1 i 12 lutego w godzinach otwarcia. Chcesz obejrzeć film, jednak nie masz możliwości, by zrobić to w domu? Marzy ci się prywatna sala kinowa? Broadway oferuje stanowisko filmowe, przy którym będziesz mógł obejrzeć dowolny film wybrany z oferty filii. Co więcej, będą mogły z niego korzystać jednocześnie dwie osoby, a więc będziesz mógł przyjść w towarzystwie przyjaciela, aby wspólnie cieszyć się seansem. Oprócz tego na każdego uczestnika czekać będzie ciepła herbatka owocowa oraz popcorn.

Oferta skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Dzieci do 8 r.ż. muszą pozostawać pod opieką osoby dorosłej. Zapisy najpóźniej dniu roboczym poprzedzającym zajęcia pod nr 519-720-786.

Kącik młodego gracza

Nie masz pomysłu na feriowy piątek? Zaproś bliską osobę – rodzica, rodzeństwo lub przyjaciela i skorzystaj z kącika z grami planszowymi, logicznymi i karcianymi. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia: 2 i 9 lutego, w godz. 10.00- 14.00. Wstęp wolny.

Akademia Małego Czytelnika – z okazji zbliżających się Walentynek Broadway zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na warsztaty robienia kartek walentynkowych. Zajęcia odbędą się 6 lutego, w godz. 16.30-18.00. Zapisy najpóźniej dniu roboczym poprzedzającym zajęcia pod nr 519-720-786.

Miniteka, ul. Jakuba Goyki 1

Teatrzyk Pacynka Przedstawia „Kogutek i kurka”, 29 stycznia, godz. 17.00. Po spektaklu odbędą się zajęcia plastyczne. Zapisy pod numerem tel. 519 720 620.

„Kto jest najpiękniejszy?” – przedstawienie 5 lutego, godz. 17.00. Zapisy pod numerem tel. 519 720 620. Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne

Astro środy dla dzieci w wieku 6-12 lat. To zajęcia, na których dzieci stworzą własne, świecące w ciemności kosmosy i zbudują stację kosmiczną. Zapisy pod numerem tel. 519 720 620. Zajęcia odbędą się 31 stycznia i 7 lutego o godz. 11.00.

Arcybajka – lubisz wymyślać fantastyczne historie i snuć opowieści? Spotkaj się z nami w zakątku baśni i przy pomocy StoryCubesów oraz kart z Dixita stwórzmy razem Arcybajkę. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat odbędą się 1 lutego o godz. 17.00. Zapisy pod numerem tel. 519 720 620.

Mikro i makro, czyli optyka dla smyka

Na zajęciach dzieci zobaczą dzięki zastosowaniu profesjonalnych mikroskopów i ogromnych szkieł powiększających to, czego nie widać gołym okiem. Prowadzący z Centrum Edukacji SmartLab wyjaśnią tajemnice kalejdoskopu oraz rozwiążą zagadkę złudzeń optycznych. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat odbędą się 8 lutego o godz. 17.00. Zapisy pod numerem tel. 519 720 620.

Sopoteka, ul. Kościuszki 14

Japonia, której nie znacie

Na godzinnych warsztatach każdy z uczestników będzie miał okazję w zabawny i przystępny, sposób poznać Japonię. Warsztaty dla dzieci od lat 10 odbędą się 31 stycznia i 7 lutego o godzinie 16.00. Obowiązują zapisy na: sopoteka@mbp.sopot.pl

Odczarowujemy… wilki i dziki

Przyrodnicze warsztaty śladami dwóch dużych polskich ssaków, podczas których prowadzący postarają się odczarować złą prasę tych pięknych i ważnych dla naszego ekosystemu zwierząt. Zajęcia dla dzieci o 8 roku życia odbędą się 29 stycznia i 5 lutego o godzinie 17.00.

Wstęp wolny.

Grodzisko w Sopocie

Grodzisko zaprasza na zimowe atrakcje „Podróż do przeszłości” w dniach 16.01-25.02.2024

Program (od środy do piątku):

10:00-10:45 – Życie łowców mamutów (obowiązuje rezerwacja telefoniczna)

11:00-11:45 – Dawne rzemiosło wojenne (obowiązuje rezerwacja telefoniczna)

10:00-13:00 – Zimowa gra terenowa

13:00-14:00 – Ognisko z opowieścią o życiu we wczesnym średniowieczu (prowiant we własnym zakresie)

Dodatkowo będą się odbywać warsztaty i pokazy rzemiosł dawnych, na które zapraszamy tylko w soboty i niedziele w godz. 11:00-13:00.

Uwaga! Zajęcia odbywające się na świeżym powietrzu mogą być odwołane ze względu na warunki pogodowe. Wstęp biletowany!

Więcej informacji TUTAJ

Centrum Experyment w Gdyni

Centrum Experyment zaprasza na interaktywne wystawy 7 dni w tygodniu od 09:00 do 17:00 oraz na warsztaty rodzinne, podczas których będziecie mogli odkryć tajemnicze zakątki podwodnego świata.

Od 13 stycznia do 25 lutego Centrum Experyment zaprasza codziennie w godzinach 09:00-17:00. Warsztaty rodzinne będą organizowane w dwóch odsłonach – dla rodzin z dziećmi w wieku 6+ i 3+. Codziennie będziecie mogli wziąć udział w zwiedzaniu z edukatorem, a w piątki po 15:00 korzystać z oferty Happy Hours z biletami za 10 zł. Szczegółowe informacje TUTAJ

Olivia Star TOP i Olivia Garden w Gdańsku

Piętro Widokowe

Niedzielne warsztaty LEGO i muzyka na żywo

Prawdziwi miłośnicy Lego nie mogą przegapić naszych niedzielnych warsztatów z animatorami z Bricks 4 Kidz. Wszystkie dzieci zapraszamy na kreatywne zajęcia na Piętrze Widokowym! 4 lutego tematem naszych zabaw będzie Minecraft, a 11 lutego – Pokemony!

W trakcie warsztatów LEGO na scenie 32. piętra wystąpi Krysia Gedzik, która umili czas bawiącym się dzieciom oraz łapiącym oddech rodzicom!

The Best Of… Muzyka na żywo na Piętrze Widokowym

Zapraszamy na wyjątkowy, muzyczny wieczór na 32. piętrze! 3 lutego Dave Nilaya ponownie zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż dookoła świata! Dave zaprezentuje unikalne aranżacje największych hitów, dzięki którym czas spędzony na 32. piętrze będzie jeszcze bardziej niezapomniany!

Więcej informacji TUTAJ

Olivia Garden

Serdecznie zapraszamy na muzyczne spotkania w Olivia Garden. Nastrojowe wieczory w towarzystwie tysięcy tropikalnych roślin, wspaniałych melodii oraz azjatyckiego jedzenia to idealny pomysł na rodzinne spędzenie czasu.

Romantic Garden

1 i 8 lutego Mateusz Jaremko oczaruje nas dźwiękami gitary, która stanie się najpiękniejszym tłem dla każdego spotkania w tropikach.

Więcej informacji TUTAJ

Women of Soul

2 i 9 lutego na scenie Olivia Garden wystąpi Marta Cyganek, która zachwyci nas twórczością najbardziej znanych artystek soul.

Więcej informacji TUTAJ

Fiesta Latina

3 i 10 lutego Marta Cyganek zabierze nas w muzyczną podróż wprost do słonecznej Kuby!

Więcej informacji TUTAJ

Kubańska Potańcówka

7 lutego zapraszamy na zajęcia gorrrrącej salsy w tropikalnym raju! Nieważne, czy jesteście mistrzami, czy amatorami salsy – zajęcia z Joanem i Pauliną to kwintesencja dobrej zabawy i pozytywnej atmosfery.

Więcej informacji TUTAJ

PubQuiz

Czy znajdzie się grono śmiałków, które sprawdzi swoją wiedzę w prawdziwym teleturnieju? PubQuiz w Olivia Garden to coś dla fanów dobrej zabawy, gorącego klimatu tropików… oraz wspaniałych nagród!

Więcej informacji TUTAJ

Brunch w restauracji Treinta y Tres

Zapraszamy do spędzenia leniwego, niedzielnego popołudnia w restauracji Treinta y Tres. Przeżyjmy niezapomniany czas na 33. piętrze i zachwyćmy się autentyczną, śródziemnomorską kuchnią, klimatem słonecznej Hiszpanii oraz zapierającym dech w piersi widokiem na Zatokę Gdańską i całe Trójmiasto. Niedzielne popołudnia w Treinta y Tres to podróże wokół śródziemnomorskich smaków, ale też wspaniałej muzyki w wykonaniu Wiktorii Gorczycy. Przed nami wspaniałe chwile pod znakiem wybitnej śródziemnomorskiej kuchni, doskonałej atmosfery i magicznych widoków. 🤎

W każdą niedzielę zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju brunch w formie nieograniczonego bufetu.

Więcej informacji TUTAJ

Teatr Atelier

W drugim tygodniu ferii zimowych zaplanowano w Teatrze pokazy filmów oraz zajęcia jogi dla dzieci, które odbędą się na sali prób.

Goyki 3 Art Inkubator

Zwiedzanie willi z przewodnikiem od piwnic po wieżę. Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym. Więcej informacji TUTAJ

Potyczki

Activity Bar na Monciaku. Wspólnie z dziećmi będziesz mógł zagrać w ponad 30 gier, w tym VR, porzucasz rzutkami i miło spędzisz czas w rodzinnym gronie. Pełna oferta dostępna jest TUTAJ

ERGO ARENA – Cavaliada Sopot 2024

W dniach 1-4.02.2024 odbędzie się CAVALIADA w ERGO ARENIE. Jest to niepowtarzalna oferta dla miłośników jeździectwa, rodzin z dziećmi oraz wszystkich entuzjastów, pragnących uczestniczyć w największym wydarzeniu jeździeckim w Polsce. Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ

Opera Leśna

W każdy czwartek zapraszamy na zwiedzanie Opery Leśnej z przewodnikiem. Początek zwiedzania o godz. 12.00. W przypadku niesprzyjającej pogody ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie może zostać odwołane. Więcej informacji TUTAJ

Aqua Park w Sopocie

Aquapark w Sopocie zaprasza rodziny na wodne szaleństwo. Na terenie obiektu dostępny jest basen rekreacyjny, pływacki, brodzik dla najmłodszych, hydromasaże, whirpool, całoroczny basen zewnętrzny, dzika rzeka, zjeżdżalnia familijna (dwutorowa) oraz sauny. Więcej informacji o biletach i godzinach otwarcia TUTAJ

Hipodrom Sopot

Hipodrom w Sopocie serdecznie zaprasza w okresie ferii na zawody konne. 13-14.01.2024 odbędą się halowe zawody w skokach JumpOFF Hipodrom, 26-28.01.2024 zapraszamy do kibicowania podczas Zawodów Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w skokach – ZO DiM 1*, 10-11.02.2024 odbędą się halowe zawody w skokach JumpOFF Hipodrom, a 16.02-18.02.2024 będzie można przyjść pokibicować na Halowych Mistrzostwach Pomorza w skokach. Więcej informacji TUTAJ

Miłego wypoczynku podczas ferii w Sopocie!

Fot. baner na stronie głównej visit.sopot.pl – Anna Bobrowska / KFP.