Sopocka Organizacja Turystyczna – partnerem Spotkań Podróżujących Kobiet

Dwa dni opowieści o podróżach, rozmów w nieformalnej atmosferze, praktycznych warsztatów i wydarzeń towarzyszących, m.in. wystawa zdjęć, bookcrossing książek podróżniczych, wycieczki kajakiem po Gdańsku oraz konkursy – tak zapowiada się program siódmej edycji TRAMPek – Spotkań Podróżujących Kobiet w Gdańsku. Festiwal odbędzie się 9-10 września w Europejskim Centrum Solidarności, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Jest to jedyny w Polsce festiwal podróżniczy tworzony przez kobiety dla kobiet: dzielą się doświadczeniem, inspirują i swoim przykładem przekonują, że warto spełniać marzenia o podróżowaniu. 

Więcej informacji na stronie: www.trampki.travel.pl 

– Podróżowanie solo ciągle wzbudza wiele emocji i obaw – tłumaczy inicjatorka festiwalu Anita Demianowicz. – Festiwal ma przełamywać stereotypy i bariery, stawiając czoła wyzwaniom podróżowania samodzielnego, a także ma na celu promowanie idei równouprawnienia i autonomii kobiet w podróżach. 

W trakcie wydarzenia prelegentki, w tym również niepełnosprawne podróżniczki, będą dzielić się swoimi historiami, inspirując uczestników do działania i pokonywania własnych ograniczeń. Zaprezentowanie ich historii i osiągnięć ma na celu ukazanie innym uczestnikom potężnej siły determinacji, pokonywania trudności i inspiracji, które mogą czerpać z ich doświadczeń. Przez te wyjątkowe prezentacje, festiwal TRAMPki promuje przekonanie, że nie ma żadnych fizycznych czy emocjonalnych barier, które uniemożliwiłyby kobietom osiąganie swoich marzeń i podbijanie światowych szlaków.

W programie tegorocznej edycji znalazły się niezwykłe opowieści nie tylko o podróży żaglowozami przez pustynię Gobi, podróżach vanem, ale również o pokonywaniu przeciwności w podróży i własnych granic. Przed nami dwa dni inspirujących występów pełnych opowiadań i anegdot. Podróże z dziećmi, ze zwierzętami, na wózku inwalidzkim czy też solo. Nie zabraknie również warsztatów praktycznych, m.in. z samoobrony.

TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet, Gdańsk, 9-10 września 2023 r.

Miejsca: Europejskie Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1)

Szczegóły na: trampki.travel.pl oraz https://www.facebook.com/trampki.travel

Pełny program wydarzenia: http://trampki.travel.pl/7-edycja-trampek/program-trampek-2023/

Sopocka Organizacja Turystyczna ma wielką przyjemność być partnerem tego wydarzenia.

Dziękujemy naszym Członkom za pomoc w organizacji noclegów dla prelegentek:

  • Sheraton Sopot Hotel
  • Sofitel Grand Sopot
  • Hotel Molo
  • Hotel Sopot
  • Hotel Eureka
  • Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection

Dziękujemy klubokawiarni 3 Siostry w Sopocie za organizację spotkania integracyjnego dla uczestników festiwalu.