Z dniem 1 sierpnia 2023 r. Mariusz Paszkiel obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Sheraton Sopot Hotel, zastępując Catalinę Susan, która po dwóch latach zarządzania hotelem przenosi się do Marriott Al-Forsan w Abu Dhabi.

Mariusz Paszkiel związany jest z Marriott International od wielu lat i objęcie stanowiska dyrektora generalnego sopockiego Sheratona jest kolejnym szczeblem w jego karierze. Tak podsumowuje tę decyzję:

– „Nie ukrywam, że objęcie stanowiska Dyrektora Generalnego to dla mnie spełnienie marzeń. Można powiedzieć, że marzyłem o tym już na początku kariery hotelarskiej czyli kilkanaście lat temu pracując wówczas w hotelu Victoria Intercontinental. Jak widać, marzenia się spełniają, warto w nie wierzyć, czasem bywa bardzo ciężko, ale nigdy nie trzeba w nie wątpić! Dlaczego Sheraton Sopot? Powodów jest kilka, ale najważniejszym dla mnie są ludzie, którzy tam pracują, a miałem okazję poznać ich osobiście realizując rok temu w Sheratonie specjalny projekt. To niesamowita grupa osób, dla których praca jest pasją i to oni tworzą wyjątkową atmosferę. Jeżeli do tego dodamy kultowy hotel na wybrzeżu plus miasto Sopot o którym nie muszę się rozpisywać, odpowiedź jest prosta, dlaczego zdecydowałem się na objęcie tego stanowiska. Przede mną kolejne wyzwania i cele, które dają mi ogromną motywację do działania. Bardzo się cieszę, nie mogę się doczekać, myślę że dużo się będzie działo, także do zobaczenia w Sopocie”

Catalina Susan po dwóch, wypełnionych sukcesami, latach w Sheraton Sopot Hotel podejmuje kolejne zawodowe wyzwanie. Będzie zarządzać 400 – pokojowym hotelem Marriott Al-Forsan w Abu Dhabi.

– „Chociaż jestem bardzo podekscytowana rozpoczęciem pracy w oszałamiającym hotelu Marriott Al-Forsan w Abu Dhabi, z pewnością będę niezwykle tęsknić za Sheraton Sopot Hotel. W ostatnim czasie odczuwałam smutek z powodu zbliżającego się rozstania, ale bez niepokoju. Jestem bardzo spokojna i szczęśliwa, że tak genialny pracownik Marriott International, jakim jest Mariusz Paszkiel, awansuje na stanowisko dyrektora generalnego Sheraton Sopot Hotel. Jestem pewna, że będzie prowadził hotel z wielką starannością, zapewniając hotelowi znakomite wyniki. Tutejszy zespół jest jednym z najmilszych i najbardziej oddanych, z jakimi miałam przyjemność pracować, i jestem pewna, że Mariusz będzie bardzo ciepło przyjęty. Mam nadzieję, że szybko zacznie traktować Sheraton Sopot, jego pracowników i gości jak swoją rodzinę.” – podsumowuje Catalina Susan.

– „Podekscytowanie, ogrom entuzjazmu i pozytywne uniesienie. Tak można podsumować atmosferę panującą obecnie w naszym hotelu, kiedy żegnamy jednego i witamy kolejnego dyrektora generalnego Sheraton Sopot Hotel. Cieszymy się z rozwoju Cataliny i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać wszelkich wieści z Abu Dhabi. Nasza współpraca, relacja i znajomość nie skończą się na granicy Polski, a jedynie przeniosą się na bardziej odległe rejony i w sferę online. A co z nami w Sopocie? Catalina przekazuje pieczę nad hotelem w dobre ręce. Z Mariuszem mieliśmy okazję poznać się osobiście już ponad rok temu, kiedy pomagał nam w restrukturyzacji działu sprzedaży. Od tamtej pory ściśle ze sobą współpracowaliśmy, a ja mogłam dokładnie zobaczyć jak dużą wiedzę, doświadczenie i kompetencje posiada. Będziemy tęsknić za Cataliną, jednak nie mogę się doczekać, aby zobaczyć w jaką stronę poprowadzi nas Mariusz. Jestem pewna, że będzie to owocna współpraca.” – mówi Agnieszka Toczko kierownik sprzedaży konferencji i bankietów w Sheraton Sopot Hotel.

Mariusz Paszkiel pracę w branży hotelarskiej rozpoczął w 1998 roku. Pierwsze doświadczenie zdobywał w dziale bankietów hotelu Victoria, ale większość jego kariery to praca w dziale sprzedaży. Początkowo w Sofitel Victoria, a następnie w hotelu Marriott w Warszawie. Po pięciu latach pracy w dziale sprzedaży i marketingu postanowił objąć stanowisko dyrektora sprzedaży w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej. Pod koniec 2014 roku wrócił ponownie do warszawskiego Marriotta, ale tym razem już na stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu, będąc zarazem pierwszym Polakiem pełniącym tak ważną funkcję w firmie. Od lipca 2021 r. był dyrektorem operacyjnym hotelu, a później pełnił również funkcję dyrektora generalnego. Od marca 2022 r. był dyrektorem National Accounts, Poland w Marriott International. Był odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży we wszystkich hotelach sieci w naszym kraju, zarówno franczyzowych, jak i zarządzanych. Od 1 sierpnia obejmie stanowisko dyrektora generalnego Sheraton Sopot Hotel.

Sheraton Sopot Hotel od lat stanowi ikonę wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Położony zaledwie kilka kroków od piaszczystej plaży oraz sopockiego molo, oferuje 189 komfortowych pokoi w tym 11 wyjątkowych apartamentów z widokiem na Zatokę Gdańską. Na terenie hotelu znajduje się jedno z największych centrów konferencyjnych w regionie z 14 salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad 3000 m2, duże SPA z szeroką ofertą zabiegów, zajęć fitness i świetnie wyposażoną siłownią, oraz dwie restauracje i Bar 512.