Największa jeździecka impreza w Polsce czyli CSIO5* Sopot Horse Show 2022 odbędzie się w dniach 9-12 czerwca na Sopockim Hipodromie. Już dzisiaj razem z organizatorami zachęcany do zakupu biletów!

Od czterech lat, Longines FEI Jumping Nations Cup czyli najstarszy cykl zawodów drużynowych Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, możemy oglądać w Sopocie. Na kibiców czekają topowi zawodnicy z całego świata, którzy walczyć będą w 11 konkursach o łączną pulę nagród ponad 2 milionów złotych!

Główny konkurs indywidualny, Grand Prix zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, natomiast do rywalizacji drużynowej zawodnicy przystąpią w niedzielę 12 czerwca. Tytułu najlepszego zespołu bronić będzie reprezentacja Niemiec. Na listach startowych zobaczymy najlepsze zespoły europejskie. W tym roku przeprowadzone zostaną również dodatkowe 3 konkursy rangi CSI2*, kontynuacji doczeka się ubiegłoroczny format dla najmłodszych zawodników, startujących na kucykach – CSIO Sopot Young Stars.

Konkursom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. W przerwie kibice będą mogli odwiedzić wystawców, u których znajdą się nie tylko sprzęt jeździecki, oraz strefę foodtrucków, w której każdy skosztuje czegoś smacznego. Pojawi się również sektor przeznaczony dla najmłodszych, gdzie każdy mały jeździec będzie mógł spróbować swoich sił na kucykach.

Miłośnicy sportowych wrażeń mogą już teraz zapewnić sobie miejsce na trybunach – bilety dostępne są na: https://tobilet.pl/miedzynarodowe-zawody-w-skokach-csio5-2022.html

Szczegóły i program wydarzenia: http://csio.sopot.pl/

Zdjęcia własność CSIO Sopot