Norweski dziennikarz poleca Sopot na łamach największego magazynu podróżniczego w Norwegii, wydawanego w nakładzie 93 000 i trafiającego do ponad 300 000 czytelników.

 

W zeszłym roku w sierpniu 24-26.08.2022 mieliśmy przyjemność współorganizować wizytę studyjną znanego i cenionego dziennikarza z Norwegii, Runara Larsena, reprezentującego magazyn podróżniczy – Vagabond Reiselyst.

Gość odwiedził Półwysep Helski oraz Sopot, aby w artykule zaprezentować swoim czytelnikom miejsca, w których można zrelaksować się, zażywając kąpieli zarówno słonecznych, jak i morskich, łącząc odpoczynek z nadmorską aktywnością, jaką Pomorskie i kurort Sopot oferuje w sezonie letnim.

Vagabond Reiselyst www.magasinetreiselyst.no – to największy w Norwegii miesięcznik o podróżach. Powstał z połączenia dwóch czołowych czasopism: Vagabond i Reiselyst. Jest on sprzedawany samodzielnie oraz jako dodatek w wersji elektronicznej dla prenumeratorów największego w Norwegii dziennika Aftenposten.

Redaktorem naczelnym Vagabond Reiselyst jest dziennikarka, która na stałe współpracuje z norweską telewizją śniadaniową God Morgen, Norge på TV2, gdzie regularnie opowiada o podróżach.

Wizytę zorganizowaliśmy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizację TurystycznąZagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://www.prot.gda.pl/wp-content/uploads/2023/04/RL_0223_Sol-og-sommer-i-Sopot.pdf

Autorka Honorata Wendykowska