W dniach 14-16.04.2023 r. gościliśmy w województwie pomorskim i w Sopocie szwedzką dziennikarkę – Ehvę Loepp. Program wizyty poświęcony był bursztynowi – jego historii i współczesnemu wykorzystaniu oraz miejscom z nim związanym. Organizatorami wizyty studyjnej byli Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Sopocka Organizacja Turystyczna przy wsparciu Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie.

Dziennikarka przez wiele lat pracowała dla największego magazynu w Szwecji – Aftonbladet Söndag (4 miliony czytelników dziennie). Obecnie pracuje jako freelancer, a Aftonbladet i Nära (100 000 czytelników) to jej najwięksi klienci, dla których regularnie pisze relacje z podróży.

Szwedzka dziennikarka podczas wizyty odwiedziła w Gdańsku Muzeum Bursztynu, a także miała możliwość poczuć pro-zdrowotne właściwości bursztynu podczas zabiegu w Prana Spa.

W Sopocie została zaproszona do niezwykle gościnnego, o pięknych wnętrzach i super lokalizacji – hotelu Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection.

Dzięki uprzejmości obiektów spa Sheraton Sopot SpaMera Spa miała możliwość skorzystania z zabiegów i masażu z wykorzystaniem bursztynu.

Dziennikarka miała możliwość poznania również Sopotu od strony kulinarnej, odwiedzając restaurację Polskie Smaki, gdzie miała możliwość skosztować kaszubskiej kuchni z widokiem na molo i Zatokę Gdańską.

Drugim, kulinarnym punktem programu były odwiedziny w restauracji Słona Woda w Sopocie. Restauracja Słona Woda to miejsce dla wszystkich, którzy poszukują wykwintnych dań, opartych na starannie skomponowanych przepisach oraz regionalnych produktach z wyrafinowaną techniką podania.

Kolejnym atrakcyjnym punktem programu było spotkanie w kawiarni Mamma Mia dziennikarki z właścicielką firmy Amber Dream z Sopotu – produkującej wyjątkowe, ekologiczne, pro-zdrowotne poduszki stworzone z antyalergicznych  i w 100% naturalnych składników, w tym m.in. nieoszlifowanego bursztynu bałtyckiego.

Dziękujemy naszym Członkom i Partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji wizyty studyjnej.

Autorka Honorata Wendykowska