ZDROWIE I URODA

Uzdrowisko

Balneologia

Obiekty uzdrowiskowe

Obiekty SPA

UZDROWISKO Z KLIMATEM

Sopot to dziś bez wątpienia najekskluzywniejszy kurort w Polsce. Nic nie dzieje się przypadkiem, na taką pozycję miasto zapracowało. Wysiłek się opłaca, a sto lat tradycji  i konsekwencja w działaniu procentują.

Już w XIX wieku do Sopotu ściągali kuracjusze, chcący podreperować zdrowie dzięki leczniczym kąpielom.  Z biegiem czasu ofertę sopockich łaźni poszerzano o masaże i suche kąpiele, a także naświetlania. Status międzynarodowego kurortu Sopot zyskał w dwudziestoleciu międzywojennym. Na zabiegi nad polskie morze  przyjeżdżano z całej Europy a wizyta w Sopocie była nie tylko zbawienna dla zdrowia, lecz także w wielu kręgach obowiązkowa ze względów towarzyskich.

Obecnie w Sopocie funkcjonuje kilkanaście wysokiej klasy ośrodków SPA. Oferowany przez nie wachlarz usług może zaskoczyć bogactwem i różnorodnością. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy egzotycznych masaży, jak i bardziej tradycyjnych zabiegów. Tym, co niewątpliwie łączy sopockie ośrodki spa&wellness, jest opieranie znaczącej części oferty na bogactwie morza. Sole, bursztyn i algi morskie stanowią niezastąpioną bazę wielu unikalnych zabiegów.

Naturalne bogactwa Sopotu to przede wszystkim nadmorski klimat, atrakcyjna lokalizacja, tereny zielone stanowiące 60% powierzchni miasta oraz źródła leczniczych wód mineralnych. Z uzdrowiskowych walorów miasta można korzystać na każdym kroku. Na najdalej wysuniętych w morze fragmentach sopockiego Mola stężenie jodu jest nawet dwukrotnie większe niż na lądzie. W Parku Południowym na spacerowiczów czekają charakterystyczne fontanny w kształcie grzybków. Wypływająca z nich sopocka solanka (doprowadzana ze Zdroju Św. Wojciecha, gdzie wypływa samoczynnie z głębokości 800m) jest wykorzystywana do inhalacji przy przewlekłych schorzeniach zapalnych i alergicznych dróg oddechowych. Specjalnie rozcieńczonej solanki można również spróbować w Pijalni Wody Solankowej, znajdującej się na najwyższym piętrze Domu Zdrojowego.

BALNEOLOGIA

Balneologia – czym się zajmuje i jakie zabiegi oferuje?

Balneologia to jedna z najstarszych dziedzin medycyny. Nauka ta zajmuje się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin. Dodatkowo określa kiedy i przy jakich schorzeniach może przynieść ulgę chorym i wspomóc klasyczną terapię. Minerały zawarte w wodach podziemnych mogą przenikać w głąb skóry i łagodzić dolegliwości niektórych chorób przewlekłych. Tego typu terapie nie tylko leczą, ale i poprawiają wygląd skóry.

Balneologia cieszy się dużą popularnością głównie w sanatoriach i uzdrowiskach. W Polsce może się pochwalić bogatymi złożami leczniczych wód mineralnych. Najczęściej spotykanymi wodami są: wody chlorkowo-sodowe, wodorowęglonowe, siarczkowo-siarkowodorowe , radoczynne i termalne. Mają bogaty skład chemiczny i doskonale sprawdzają i nadają się do się kąpieli leczniczych oraz inhalacji, irygacji i kuracji pitnej. W balneoterapii stosowane są następujące kąpiele: solankowe, kwasowęglowe, siarczkowo- siarkowodorowe, radoczynne.

Balneologia oferuje zabiegi hydroterapeutyczne, w których wykorzystuje się wody bogate w różne składniki odżywcze, m.in. siarkę, sód i magnez. W balneologii przeprowadzane są zabiegi w postaci inhalacji, kuracji pitnych z użyciem wód zdrojowych (tzw. krenoterapia) i irygacji. Jednakże największą popularnością cieszą się kąpiele. W balneologii przeprowadza się też zabiegi peloidoterapii, w których wykorzystywana jest borowina. Znane są następujące terapie borowinowe: kąpiel, okłady, nasiadówka, tampony borowinowe i kuracje z pasty borowinowej.

Wśród najbardziej znanych kąpieli wymienia się: borowinową, igliwiową i perełkową. Sporym zainteresowaniem cieszą się kąpiele solankowe, które zawierają spore ilości jonów sodowych, chloru, związków siarki, magnezu, potasu, wapnia i bromu. Zalecane są przy chorobach reumatycznych, ginekologicznych, neurologicznych i dolegliwościach ortopedyczno-urazowych.

OBIEKTY UZDROWISKOWE

Solanka sopocka

Adres: Plac Zdrojowy 2

Wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Jest to 4,4 proc. solanka bromkowa, jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Rozcieńczona dwudziestokrotnie jest ogólnodostępna w Pijalni Wód Solankowych, znajdującej się w nowym Domu Zdrojowym na III piętrze. Zaś w pięknie odrestaurowanym, kurortowym Parku Południowym na spacerowiczów czekają malownicze fontanny – grzybki, z których wypływa sopocka solanka. Wykorzystywana może być do inhalacji przy przewlekłych schorzeniach zapalnych i alergicznych dróg oddechowych.

Zakład Balneologiczny

Zakład położony jest na terenie Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie przy ul. Grunwaldzkiej 1-3, przed wejściem na molo, a od 1982 znajduję się w rejestrze zabytków.

Budowę nad obiektem rozpoczęto w 1903 roku, a zakończono w 1904. Zaprojektowali go Paul Puchmüller oraz Heinrich Dunkiel. Przed zakładem balneologicznym teren zajmowało kąpielisko Jerzego Haffnera. Na ścianie zakładu znajduję się tabliczka ku pamięci Jerzego Haffnera. Obiekt budowlany ustrojony jest rzeźbami i witrażami. Nad jego głównym portalem zostały zamieszczone: rzeźba syreny oraz trytona a także herb miast, który jest najstarszy w Sopocie. Secesyjne witraże Ferdynanda Müllera z Quedlinburga, znajdują się na oknach sal zabiegowych. Komin został obudowany wieżą, a u jej szczytu umieszczona jest oszklona galeria widokowa. Wcześniej służyła również jako latarnia morska.

W obiekcie, można korzystać z przeróżnych zabiegów takich jak; kąpiele solankowe, krioterapia, kinezyterapia, balneoterapia, hydroterapia, inhalacja oraz zabiegi rehabilitacyjne narządów ruchu. Na wprost zakładu balneologicznego znajduję się fontanna, z której woda pompowana jest ze zdroju św. Wojciecha.

Kategoria: SPA
Adres: ul. Grunwaldzka 1/3, 81-807 Sopot
Telefon: +48 58 555 75 20
Strona www: www.pcrsopot.pl

Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej

prowadzony przez Fundację „Sport na Zdrowie”

Innowacyjne terapie chorób cywilizacyjnych wśród dzieci (astmy, atopowego zapalenia skóry i innych chorób alergicznych, otyłości, wad postawy i chorób neurologicznych) oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność sportową i edukację prozdrowotną z sopocką solanką w tle to misja Fundacji Sport na Zdrowie prowadzącej Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej.

Ośrodek mieści się w Sopockim Centrum Żeglarskim przy ul. Bitwy pod Płowcami 67. Obiekt posiada nowoczesny basen solankowy z sopocką solanką czerpaną ze Zdroju Św. Wojciecha, bazę zabiegową, gabinety lekarskie i infrastrukturę sportową.

Na basenie solankowym prowadzimy zajęcia rehabilitacyjno-usprawniające dla dzieci oraz rehabilitację metodą Halliwicka. Dodatkowo Ośrodek prowadzi Akademię Aktywności Ruchowej i zajęcia żeglarskie dla dzieci zarówno z chorobami cywilizacyjnymi jak i z orzeczoną niepełnosprawnością. W ramach współpracy ze Szpitalem Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, podczas cyklicznych edukacyjnych spotkań w Szkole Atopii i Szkole Astmy pomagamy rodzinom poznać i oswoić te choroby.

Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej to jedyne miejsce w Polsce, gdzie nie tylko pomagamy leczyć, ale także wspieramy rodziny i uczymy zarządzać chorobą.

Kategoria: rehabilitacja dzieci, basen solankowy, rehabilitacja dzieci z chorobami cywilizacyjnymi i orzeczoną niepełnosprawnością
Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 67, 81-731 Sopot
Telefon: + 48 539 621 647
Mail: biuro@sportnazdrowie.org
www: www.sportnazdrowie.org , www.terapiaisport.pl

Sopotorium Medical Resort

SOPOTORIUM Medical Resort to nowe imię na mapie uzdrowiskowej Sopotu.
Nasze Centrum Medyczne oferuje zabiegi balneologiczne z wykorzystaniem leczniczej solanki ze źródła w Sopocie, w postaci kąpieli oraz inhalacji.  Na powierzchni ok. 2000 m2 znajdują się gabinety zabiegowe, sale do ćwiczeń, kriokomora, basen solankowy, wewnętrzna komora inhalacyjna. Goście mogą skorzystać z zabiegów hydroterapii, fizjoterapii (w tym masaże lecznicze, kinesiterapia), fizykoterapii (w tym laseroterapii, elektroterapii, krioterapii, ultrasonoterapii), fitoterapii, otrzymać  poradę dietetyka. Obiekt specjalizuje się w leczeniu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, urazów narządu ruchu, schorzeń neurologicznych, zaburzeń układu krążenia, układu oddechowego, nadciśnienia i zespołów bólowych.  Doświadczony zespół specjalistów oraz nowoczesny sprzęt medyczny zapewnią trafną diagnostykę i efektywne leczenie lub rehabilitacje.
Strefa wodna składa się z basenu z wodą solankową, jacuzzi, saun (fińska, parowa, infrared) oraz siłowni. W centrum Spa nasi goście znajdą szeroką ofertę zabiegów kosmetycznych na ciało i twarz, zabiegi z zakresu pielęgnacji dłoni i stóp, a także masaże relaksacyjne.

Kategoria: sanatorium
Wybrane zabiegi: kriokomora, basen solankowy, wewnętrzna komora inhalacyjna, basen solankowy, hydroterapia, fizjoterapia (w tym masaże lecznicze, kinesiterapia), fizykoterapia (w tym laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultrasonoterapia), fitoterapia, porady dietetyczne.

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 52, 81-731 Sopot
Telefon: +48
Mail: info@sopotorium.pl
Strona www: www.sopotorium.pl/

Sanatorium Uzdrowiskowe Leśnik

Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik" położone jest na leśnej polanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu lasów mieszanych, około 3 km od plaży sopockiej. Przyjmuje pacjentów na leczenie uzdrowiskowe w ramach kontraktu z NFZ oraz pacjentów komercyjnych. Ponadto prowadzi również: rehabilitację leczniczą schorzeń narządu ruchu w ramach prewencji rentowej ZUS w systemie  ambulatoryjnym,  leczenie stacjonarne w ramach oddziału wczesnej rehabilitacji kardiologiczne oraz  leczenie ambulatoryjne w ramach dziennego oddziału usprawniania ruchowego. Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik" posiada minitężnię ze specyficznym mikroklimatem, którego cechą jest występowanie aerozolu powstającego z solanki sopockiej. Posiada także  grotę solną, w której wykorzystywana jest solanka sopocka, wykonywane są w nim również inhalacje solankowe z wykorzystaniem solanki sopockiej. Ponadto Sanatorium Uzdrowiskowe Leśnik posiada Kriokomorę w której odbywa się zabieg krioterapii ogólnoustrojowej.

Adres: ul. 23 Marca 105, 81-820 Sopot
Telefon: 58 551-72-63; 58 551-72-64; 58 551-72-65
Mail: sekretariat@zozsopot.pl, lesnik@sanatoria.com.pl
Strona www: www.lesnik.sanatoria.com.pl

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA położone jest w  Sopocie – perle uzdrowisk bałtyckich, w południowej części miasta, w strefie A1 obszarów ochrony uzdrowiskowej, wśród zieleni, w odległości 50 m do pięknej piaszczystej plaży.

Co warto wiedzieć o nas

Sanatorium MSW i A w Sopocie znane pod wcześniejszą nazwą Sanatorium Helios rozpoczęło działalność jako ośrodek sanatoryjno-rehabilitacyjny w 1987r.

Zakres naszej działalności obejmuje lecznictwo uzdrowiskowe i rehabilitację leczniczą.Promujemy holistyczne oddziaływanie na pacjenta poprzez dobór kompleksowych metod leczenia obejmujących  balneologię, rehabilitację,  psychoterapię, odpowiednią dietę i zajęcia rekreacyjno-wypoczynkowe.

Prowadzimy leczenie uzdrowiskowe sanatoryjne  ze skierowaniem z NFZ i komercyjnie,  w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych, w następujących profilach leczniczych: reumatologia, neurologia, osteoporoza, pulmonologia, kardiologia z nadciśnieniem tętniczym, ortopedia.W leczeniu balneologicznym wykorzystujemy solankę Sopocką ( 4,3% solanka bromkowo-jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu.), bezpośrednio ze Zdroju Św. Wojciecha, borowinę i naturalny dwutlenek węgla. Zapewniamy całodobową opiekę lekarsko- pielęgniarską Obiekt nasz dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istotnym przedmiotem naszej działalności jest rehabilitacja, którą prowadzimy w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnie

Rehabilitacja stacjonarna :

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej- dla pacjentów po incydentach wieńcowych i zabiegach kardiochirurgicznych w ramach kontraktu z NFZ.

Rehabilitacja ambulatoryjna :

Rehabilitacja ambulatoryjna realizowana jest (po wcześniejszym ustaleniu terminu), w ramach kontraktu z NFZ, w następujących rodzajach świadczeń:

  • Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej pacjenci przyjmowani są po kwalifikacji na podstawie  ważnego skierowania od lekarza specjalisty i aktualnych wyników badań dodatkowych
  • Poradnia Rehabilitacyjna
  • Zabiegi fizjoterapeutyczne

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 63/65, 81-731 Sopot
Telefon: +48 58 551 12 28

Strona www: www.sanatorium-helios.com.pl

Sopot Yoga

Naszym założeniem było stworzenie nowoczesnej, przyjaznej i kameralnej przestrzeni, dedykowanej przede wszystkim jodze, ale i również innym metodom pracy z ciałem.

Studio Sopot Yoga jest miejscem o wyjątkowym charakterze, stworzonym z pasją i przywiązaniem do detali – takim, jakiego na mapie Sopotu brakowało. Studio znajduje w na parterze kamienicy w samym centrum Sopotu, gdzie na powierzchni blisko 120 m znajdują się: w pełni wyposażona salę ćwiczeń z bezpośrednim wyjściem na klimatyczną werandę, szatnia, dwie łazienki oraz kawiarenka, w której można napić się filiżanki kawy lub herbaty i zjeść pyszny, zdrowy deser…

W całym Studio zamontowane zostało ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu relaks na podłodze będzie prawdziwą przyjemnością, a Wasze bose stopy już nigdy nie będą marznąć! Oprócz regularnych zajęć w ofercie Studia znajdziecie m.in. weekendowe warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, kursy mindfulness oraz wiele innych, pozwalających Wam jeszcze bardziej zadbać o siebie.

Wierzymy, że klimat panujący w Studio, pozwoli Wam uspokoić umysł oraz odetchnąć choć na chwilkę od codziennego zgiełku. Chcemy podkreślić, że joga jest dla każdego – niezależnie od wieku, budowy ciała czy elastyczności.

Nie musisz być „joginem” ani nawet wiedzieć co oznacza to słowo, aby praktykować w naszym Studio. Nie ważne czy potrafisz w skłonie sięgnąć dłońmi swoich stóp, a nawet kolan – jesteśmy grupą pasjonatów, którzy są gotowi wesprzeć Ciebie w rozwijaniu Twojej praktyki oraz wznoszeniu jej na coraz wyższy poziom.

Adres: ul. Morska 11a/1, 81-764 Sopot
Telefon: +48 608342516

Strona www: https://sopotyoga.pl/

Sopot 34

W ośrodku wypoczynkowym Sopot 34 oferujemy:

zabiegi solankowe ze zdroju Św. Wojciecha w formie inhalacji w zewnętrznej tężni solankowej oraz jacuzzi ciepłym i zimnym z wodą solankową.

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 55, 81-731 Sopot
Telefon: 882379198

Mail: info@sopot34.pl

Strona www: http://sopot34.pl/

OBIEKTY SPA

Grand SPA

Wyjątkowe Grand SPA tuż nad brzegiem morza urzeka jakością, gwarantując wypoczynek jak ze snu. Oferuje wyjątkowe, efektowne, zdrowotne oraz upiększające zabiegi, dbając o doskonałe samopoczucie. Piękny widok z basenu na morze i molo koi zmysły i pozwala zrelaksować się w sąsiedztwie fal i morskiej bryzy. Nasze zabiegi wykonywane są przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków marek Elemis, Sothys oraz Andre Zagozda. Ponadto z myślą o Państwu stworzyliśmy Grand SPA, siłownię SoFIT i centrum wellness, ponieważ wiemy, jak ważne dla zdrowia i wygody są odprężenie oraz odnowa biologiczna.

Kategoria: SPA, gabinet zabiegowy, strefa wellness
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy itd. - do 10 pozycji
Dodatkowe informacje: basen, siłownia, zajęcia fitness, sauna, hammam, WIFI, parking

Adres: ul. Powstańców Warszawy 12/14, 81-718 Sopot
Telefon: +48 58 520 60 85
Mail: H3419GR2@sofitel.com
Strona www: www.sofitelgrandsopot.com/fitness-wellness/

Hotel Haffner SPA

Harmonijna atmosfera panująca w Instytucie SPA & Wellness sprzyja relaksowi oraz przywróceniu sił witalnych. Profesjonalne zabiegi SPA dobrane do indywidualnych potrzeb, masaże, sauny oraz kojąca woda w basenie umożliwiają pełne odreagowanie stresu i osiągnięcie harmonii. Nad komfortowym relaksem Gości czuwa zespół doświadczonych masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek i trenerów. Na basenie, w gabinetach kosmetycznych oraz na siłowni zapewniamy fachową opiekę oraz profesjonalne wsparcie. Pracujemy na najlepszym sprzęcie oraz z kosmetykami prestiżowych, światowych marek.

Kategoria: SPA, basen, gabinet zabiegowy
Wybrane zabiegi: masaże, endermologia, fizjoterapia, pielęgnacja twarzy, manicure/ pedicure
Dodatkowe informacje: basen, WIFI, restauracja, bar, siłownia, sauna sucha, sauna parowa, jacuzzi

Adres: ul. Haffnera 59, 81-715 Sopot
Telefon: +48 58 550 98 53
Mail: spa@hotelhaffner.pl
Strona www: www.hotelhaffner.pl

Mera SPA

Mera Spa składająca się z 35 pokoi zabiegowych, 4 basenów, w tym jedynego na polskim wybrzeżu, otwartego basenu na hotelowym dachu (dostępny wyłącznie dla Gości hotelu powyżej 16 roku życia). Taras widokowy PANORAMA oraz znajdujący się tam basen otwarte są wyłącznie w sezonie letnim (zależnie od warunków atmosferycznych).

ZRELAKSUJ SIĘ TO WAŻNE! Czy wiesz, że tak samo jak jedzenia i ruchu potrzebujesz wypoczynku?
Pamiętaj o swoich potrzebach – regularna fizyczna i psychiczna higiena jest niezbędna aby móc stawić czoło trudom dnia codziennego. Wypoczęci ludzie to piękni ludzie.​

Kategoria: SPA, wellness
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy, dla kobiet w ciąży, rytuały kąpielowe, męskie spa, spa dla dzieci i nastolatków, day spa, zabiegi kosmetyczne, oferty specjalne
Dodatkowe informacje: basen, WIFI, aqua aerobic, nordic walking, joga, sauna, jacuzzi wewnętrzne i jacuzzi zewnętrzne, basen infinity na dachu hotelu

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami, 81-731 Sopot
Telefon: +48 58 766 60 80
Mail: spa@mera-spa.com
Strona www: www.mera-spa.com

Sheraton Sopot Spa

Sheraton Spa oferuje szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem profesjonalnych linii kosmetycznych Dermalogica oraz Ella Bache. Spa oferuje 11 prywatnych gabinetów, w tym jeden dedykowany parom, w których doświadczeni terapeuci dbają o to, by wybrany masaż ciała stał się przyjemną chwilą odprężenia i wyciszenia. Obok wielu zabiegów i masaży, Sheraton Spa zaprasza do Spa Experience, jedynej takiej strefy wellness w Sopocie. Na gości czeka relaksujący świat basenów i saun, w tym sauna Infrared oraz wyjątkowa komnata Rasul dla par, prysznice wrażeń, hydropool z domieszką sopockiej solanki oraz podgrzewane leżanki. Sheraton Spa stanowi również miejsce aktywnego wypoczynku. W pełni wyposażona siłownia Sheraton Fitness, trenerzy personalni oraz sala gimnastyczna z zajęciami w kameralnych grupach, pozwalają zadbać o ciało i dobry nastrój.

Kategoria: SPA, obiekt uzdrowiskowy, gabinety zabiegowe, siłownia, basen, jacuzzi, sauna
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy i ciała, kosmetyka profesjonalna, manicure, pedicure, konsultacje
Dodatkowe informacje: basen, WIFI, siłownia, zajęcia fitness, sauna, łaźnia, jacuzzi, Rasul

Adres: ul. Powstańców Warszawy, 81-718, Sopot
Telefon: +48 58 767 19 00
Mail: spa.sopot@sheraton.com
Strona www: www.sheratonsopotspa.pl

Spa w Radisson Blu Hotel, Sopot

Przyjemną regenerację dla ciała i duszy zapewni Ci saunarium z wyborem 6 różnych saun. W strefie basenowej czekają na Ciebie basen pływacki, basen rekreacyjny, a także cztery wanny z hydromasażem. Gdy poczujesz ochotę na chwilę odpoczynku, skorzystaj z wygodnych leżaków w kameralnych strefach relaksu. W centrum spa odnajdziesz z kolei aż 12 gabinetów oferujących różnorodne metody masażu, pielęgnacji, kosmetologii i medycyny estetycznej. Jeśli chcesz skorzystać z usługi makijażu, manicure, pedicure czy stylizacji włosów, odwiedź nasz beauty bar.

Kategoria: SPA, obiekt uzdrowiskowy, gabinety zabiegowe, basen, jacuzzi, sauna
Wybrane zabiegi: masaże, makijaż, manicure, pedicure, stylizacja włosów

Adres: ul. Bitwy pod Płowcami 54, 81-731 Sopot
Telefon: +48 608 642 194
Mail: info.sopot@radissonblu.com
Strona www: www.radissonblusopot.pl/

SPA w Aquapark Sopot

Świat Saun i Aqua Spa w Aquaparku Sopot to miejsce gdzie można  m.in. skorzystać z różnego rodzaju saun (8 do wyboru), masaży, zabiegów pielęgnacyjnych, tepidarium lub pokoju relaksacyjnego.
Zabiegi SPA powstały z myślą o wszystkich, którzy chcą zrobić krok w stronę witalności wybierając swoje ulubione rytuały. Zawarte w menu propozycje, to starannie wyselekcjonowane zabiegi i ceremoniały SPA na ciało i na twarz. Każdy z nich jest unikalny – każdy z nich inaczej na Ciebie wpłynie. Poczuj piękno i harmonię.
Świat relaksu, wyciszenia i komfortu jest właśnie w tym miejscu.

Kategoria: SPA
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy, kąpiele lecznicze
Dodatkowe informacje: basen, restauracja, zajęcia fitness, sauny, jacuzzi, solarium, siłownia

Adres: Zamkowa Góra 5, 81-713, Sopot
Telefon: + 48 58 555 85 23, +48 508 263 439
Mail: bok@aquaparksopot.pl
Strona www: www.aquaparksopot.pl

Spa&Wellness Hotel Sopot ****

Luksusowe Botanical Wellness & Day Spa w Hotelu Sopot w niezwykły sposób udowadnia, jak integralną całość stanowią zmysły i umysł. Wierzymy, że wolny czas jest kwintesencją luksusu. Dlatego tak bardzo jesteśmy oddani ścisłej współpracy z Państwem, aby zrozumieć wyjątkowość Waszych potrzeby i sprawić, by czas spędzony z nami był naprawdę niezapomniany. Botanical Wellness Day Spa sprawi, że poczujecie głębokie zadowolenie, swoistą odnowę i całkowicie odżywione ciało, umysł i duszę. Posiadamy 5 pokoi zabiegowych, gdzie można poddać się zabiegom specjalnie przygotowanym dla Państwa przez naszych specjalistów.

Kategoria: SPA, obiekt uzdrowiskowy, masaże, zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, medycyna estetyczna
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy, zabiegi relaksujące, zabiegi pielęgnacyjne, sauny, fitness, strefa pool&chillout, manicure i pedicure
Dodatkowe informacje: basen, WIFI, restauracja, bar, siłownia, zajęcia fitness, sauna, łaźnia, jacuzzi

Adres: Jana Jerzego Haffnera 88, 81-715 Sopot
Telefon: + 48 58 882 80 28
Mail: spa@hotelsopot.eu
Strona www: www.hotelsopot.eu/wellness

SPA Hotel Testa*****

SPA Testa jest głęboko związane z Morzem Bałtyckim. Nowoczesny i kameralny obiekt położony jest zaledwie 50 metrów od piaszczystej sopockiej plaży. Każda osoba odwiedzająca SPA Testa może wypocząć wśród szumu wody oraz zregenerować siły, korzystając z zabiegów bazujących na morskich minerałach. Terapeuci starannie dobierają zabiegi luksusowych marek Skeyndor oraz Kurland, do indywidualnych potrzeb każdego Gościa, dbając o jego komfort. W ofercie SPA znajdują się terapie pielęgnacyjne na twarz dla różnych rodzajów skóry i wieku. Oprócz tego karta menu zawiera zabiegi oraz rytuały relaksujące i odżywcze na ciało z solą morską, olejami roślinnymi i mikronizowanymi algami. Dodatkowo Goście mogą skorzystać z bogatej oferty masaży m. in. wyjątkowego masażu rozgrzanymi muszlami.

Kategoria: SPA, obiekt uzdrowiskowy, szpital, gabinet zabiegowy
Wybrane zabiegi: masaże, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała
Dodatkowe informacje: jacuzzi, sauna sucha, łaźnia parowa, strefa relaksu, siłownia

Adres: ul. Kilińskiego 11a, 81-772 Sopot
Telefon: +48 58 717 68 50, +48 722 221 216
Mail: info@hoteltesta.pl
Strona www: www.hoteltesta.pl